Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bizonyíthatóan német...

Ha bizonyíthatóan német származású apai ágon a családom, visszaköltözhetek Németországba magyar állampolgárként?

Figyelt kérdés

Sajnos németül jelenleg nem tudok, csak angol erős alap, ill. közép szinten, de hajlandó vagyok újra elkezdeni németül tanulni. A felmenőim a 18. században lettek Magyarországra telepítve (a városkát is tudom, hogy valószínűleg honnan), magyarnak érzem magam, de fontosak a hagyományaink is, pl. a protestáns vallásunk.


Szeretem Magyarországot, hazaszerető ember vagyok, büszke vagyok az itt élt felmenőimre, de kezdek belefáradni. Diplomásként több, mint másfél éve nem találok állást, egészségügyi ellátás gyakorlatilag nincs. Az egyetemeken azt látom, hogy nagyon tehetséges emberek, lepusztult kis szobákban üldögélnek egyedül és arról beszélnek, nincs forrás. Az akadémikusokról -MTA rendes tagjai- alkotott véleményem nagyon rossz. A középiskolák, gimnáziumok közül, csak az elit kategóriásak a megfelelők, de azokban is csupán 1-2 kitüntetett osztály erős (máshol olyan tanárokat kapnak, aki éppen jut). Más ágazatokban, amibe belelátok, pl. a mezőgazdaságban az látszik, hogy földalapú támogatás nélkül összedőlne, de azzal együtt is csak vegetál. Mindent az EU szabályoz, párbeszéd az ágazatban nincs, korrupció és pl. földbérlő strómanokon, multicégeken keresztüli le rablás annál nagyobb. Ez sem alternatíva az élethez. A cégkultúra alacsony, a KKV vezetők között sok a maffiózó és a politikai szerencselovag. Az állami tulajdonú nagy cégek jó része zűrös (ügyfelüknek sem jó lenni, nemhogy ott dolgozni). A külföldi multik nagy része, pedig csak lerabolja, kizsákmányolja az országot.

Tisztelet a kivételnek, minden fenti szektorban!


Az egyházak gyakorlatilag nem működnek, közösséget nem jelentenek, nem céljuk, hogy hitben élő családokat adjanak a társadalomnak. Sok az egyházi köntösbe bújtatott szekta, a megélhetési papok, lelkészek. Három templom van a városomban a vallásomból, de egyikben sem találok közösségre, gyakorlatilag hívő vagyok, de hitemet nem tudom gyakorolni.


Az emberek zárkózottak, nehéz ismerkedni, nehéz komoly párkapcsolatot találni, a családok java része szét van verve, rengeteg a válás. Sokaknak, csak a pénz számít, tisztelet a kivételnek. A közösségi élet gyér, ami hivatalosan van, pl. táncházmozgalom, az is nagyon takaréklángon működik. Közösségépítéssel is próbálkozom, de az emberek passzívak.


Nem érzem itt jól magam, de nem felejteném el Hazámat, Magyarországot, a gyerekeimet is megtanítanám magyarul és németül is, gyakran el is hoznám őket ide, sőt a szülői házam sohasem adnám el. Ill. hivatalos úton -nem civil szervezeteken keresztül- támogatnám Magyarországot, ahol lehetőségem lenne rá.


A német állam hatóságai ebben tudnak tanácsot adni, vagy csak a nem német származású "migránsokat" fogadják be?



2017. nov. 21. 14:02
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Az en felesegem is iden csinalta, B1 vegeig tamogatjak, csak elobb ki kell kernie a migracios hivataltol a papirt. Ez nem opcionalis, ha minden feltetelnek megfelel (nem reg koltozott ki, kint el stb.) akkor a papirt automatikusan megkapja. Az mas kerdes, hogy a tanfolyamok nagy resze fullon van. Meg kell kerdezni mashol is!
2017. nov. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Akkor mégis csak opcionális. 3 éve él itt, mégse tud elmenni, a munkaügyiben is amikor nem volt munkája azt mondták nem küldik el tanfolyamra, mert beszél annyit, amennyit kell. Mondom marha jó, aztán meg jönnek majd a marhaságukkal, hogy miért nem tanul meg az ember rendesen németül...
2017. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
48%
ja és miért van fullon? Mert a sok migránte, kínai, meg anyám tudja kik mennek. A volt főnököm is, aki indiai volt azt mondta, ő elment 1 év munkanélkülire közben meg járt a tanfolyamra. Ja mert ő megtehette. Engem se küldenének el mégha munkanélkülire is mennék, mert szerintük az ember tud kommunikálni már akkor nincs rá szükség...
2017. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalalsz minden infot! Ezzel minkenkepp tud nemetul tanulni max varnia kell kicsit, amig lesz hely...

2017. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

# 30 - 34.: Nagyon szépen köszönöm és egyetértek azokkal, amiket írtatok! Én azért itthon is tanulni szándékozok.

Majd meglátom, mit hoz a jövő, egyenlőre, még megpróbálok itthon elindulni az életben (szakmai állás, család).

30 és 24. hozzászólást és közöttük mindenkit felpontoztam!


(# 26 - 29.: Pont az ilyen agresszív, rosszindulatú emberek miatt érzem magam rosszul a Hazámban.)

2017. nov. 22. 14:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!