Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bizonyíthatóan német...

Ha bizonyíthatóan német származású apai ágon a családom, visszaköltözhetek Németországba magyar állampolgárként?

Figyelt kérdés

Sajnos németül jelenleg nem tudok, csak angol erős alap, ill. közép szinten, de hajlandó vagyok újra elkezdeni németül tanulni. A felmenőim a 18. században lettek Magyarországra telepítve (a városkát is tudom, hogy valószínűleg honnan), magyarnak érzem magam, de fontosak a hagyományaink is, pl. a protestáns vallásunk.


Szeretem Magyarországot, hazaszerető ember vagyok, büszke vagyok az itt élt felmenőimre, de kezdek belefáradni. Diplomásként több, mint másfél éve nem találok állást, egészségügyi ellátás gyakorlatilag nincs. Az egyetemeken azt látom, hogy nagyon tehetséges emberek, lepusztult kis szobákban üldögélnek egyedül és arról beszélnek, nincs forrás. Az akadémikusokról -MTA rendes tagjai- alkotott véleményem nagyon rossz. A középiskolák, gimnáziumok közül, csak az elit kategóriásak a megfelelők, de azokban is csupán 1-2 kitüntetett osztály erős (máshol olyan tanárokat kapnak, aki éppen jut). Más ágazatokban, amibe belelátok, pl. a mezőgazdaságban az látszik, hogy földalapú támogatás nélkül összedőlne, de azzal együtt is csak vegetál. Mindent az EU szabályoz, párbeszéd az ágazatban nincs, korrupció és pl. földbérlő strómanokon, multicégeken keresztüli le rablás annál nagyobb. Ez sem alternatíva az élethez. A cégkultúra alacsony, a KKV vezetők között sok a maffiózó és a politikai szerencselovag. Az állami tulajdonú nagy cégek jó része zűrös (ügyfelüknek sem jó lenni, nemhogy ott dolgozni). A külföldi multik nagy része, pedig csak lerabolja, kizsákmányolja az országot.

Tisztelet a kivételnek, minden fenti szektorban!


Az egyházak gyakorlatilag nem működnek, közösséget nem jelentenek, nem céljuk, hogy hitben élő családokat adjanak a társadalomnak. Sok az egyházi köntösbe bújtatott szekta, a megélhetési papok, lelkészek. Három templom van a városomban a vallásomból, de egyikben sem találok közösségre, gyakorlatilag hívő vagyok, de hitemet nem tudom gyakorolni.


Az emberek zárkózottak, nehéz ismerkedni, nehéz komoly párkapcsolatot találni, a családok java része szét van verve, rengeteg a válás. Sokaknak, csak a pénz számít, tisztelet a kivételnek. A közösségi élet gyér, ami hivatalosan van, pl. táncházmozgalom, az is nagyon takaréklángon működik. Közösségépítéssel is próbálkozom, de az emberek passzívak.


Nem érzem itt jól magam, de nem felejteném el Hazámat, Magyarországot, a gyerekeimet is megtanítanám magyarul és németül is, gyakran el is hoznám őket ide, sőt a szülői házam sohasem adnám el. Ill. hivatalos úton -nem civil szervezeteken keresztül- támogatnám Magyarországot, ahol lehetőségem lenne rá.


A német állam hatóságai ebben tudnak tanácsot adni, vagy csak a nem német származású "migránsokat" fogadják be?



2017. nov. 21. 14:02
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

# 21.: Én is magyar vagyok, de német származású magyar. A zsidók is fontosnak tartják az őseiket, hát én is. Jó neked, hogy a te szüleid fontosnak tartották a német nyelv tanulását, az enyémekből kiírottak szinte minden identitástudatot. Nyelvtanulás terén, maradt a ránk áradó angolszász maszlag.


A kitelepítések egy fájdalmas emlék (mindenüket maguk mögött kellett hagyják egyik óráról a másikra). Arról nem is beszélve, hogy előtte sokan a Málenkij robotban haltak meg őseink közül. Ezt csak tetézte, tetézi a kollektív bűnösség elvének alkalmazása, ami néhol a mai napig megjelenik. Ezzel szemben én apai ágon svábként büszke vagyok a magyar származású zsidó tudósainkra, művészeinkre, naggyá tették Magyarországot!


Még nem adtam fel, csomó mindent megpróbálok, hogy tudjak idehaza boldogulni. Viszont, ahogy beszélgetek egyetemi kutatókkal, oktatókkal, körvonalazódik, egy németországi jövőbeni élet is (nem feltétlenül kutatásban).

2017. nov. 21. 19:02
 22/35 anonim ***** válasza:
70%
Amugy szerintem ha elkezdenenk csaladfat kutatni a magyarok legalabb felerol kiderulne, hogy vannak nemet felmenoi...
2017. nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy szerintem is kamu a kérdés. A provokálás egy kissé finomabb változatát láthatjuk a kérdező által megfogalmazott mondatokban.
2017. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Nem kamu és nem akarok senkit provokálni.

(67%-os mindenki tudja, hogy te vagy itt a fő t..ll!)

2017. nov. 21. 20:44
 25/35 A kérdező kommentje:
Az értelmes választ adóknak köszönöm, akit lehetett felpontoztam!
2017. nov. 21. 20:45
 26/35 anonim ***** válasza:
57%

Csak néhány észrevétel.:

Diplomásként több, mint másfél éve nem találok állást... -tényleg? :-)

Diplomásként a gyk-n úgy teszek fel kérdést, hogy Mária Terézia idejében Magyarországra költözött sokadik ükapámra hivatkozva kaphatok-e feltétel nélkül állampolgárságot, ha VISSZA szeretnék költözni? -tényleg? :-)

A többi rizsa, hogy nincs egészségügy, nincs közösség, stb említést sem érdemel, nem beszélve a privátban történő hisztizésedről, amire ha nem haragszol, inkább nem reagálnék.

Fenntartom továbbra is, hogy más a célod a kérdés kiírásával.

2017. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
48%

Te inkább ne költözz "vissza" Németországba.

Csak lejáratnád a magyarokat, pedig már így is eléggé le vagyunk.

2017. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
41%

"Te melyik században élsz ?? Mi az, hogy visszaköltözhetek?

Ember, uniós országban élsz akkor költözöl Németországba amikor akarsz. Édes jó istenem.. :''DD"


És tudod, az a legszomorúbb, hogy rengetegen vannak ilyen agyi szinten ebben az országban.

2017. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Pl. a jelenlegi Kormányunkat támogatom, a legtöbb dologban egyetértek a politikájukkal. "


Ezt kb a kifejtős részben végig megcáfoltad:)

2017. nov. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
63%

"Igen, tamogatjak a nyelvtanulasodat, az un. intergracios kurzuson valo reszvetel felet az allam allja"


Azért ezzel vitatkoznék. A nejem is jelentkezni akart, hogy tanul, erre elzavarták a jó búsba, hogy minek akarja más elől foglalni a helyet, amikor kommunikálni tud. Ja tud, csak hogy. Össze-vissza, se rendesen ragozni nem tud, a nyelvtanból is keveset.... Azt mondták az bőven jó... ennyit a nagy integrációs kurzusról, a sok ingyenélő menekültet előrébb beveszik, mint azt aki tényleg tanulni akarna és előrébb lépni...

2017. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!