Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet ezt elintézni? Van...

Hol lehet ezt elintézni? Van valakinek ezzel tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy a velem egy fedél alatt élő élettársam (vőlegény) be tud-e engem jelenteni háztartásbeliként.

A miértjére nem szeretnék kitérni, a lényeg az, hogy egészen őszig volt munkahelyem amikor történt egy baleset a családban, amikor én ápoltam a közeli idős hozzátartozót egy darabig, ami eléggé megviselt lelkileg.

Jelenleg úgy állok, hogy éjszaka rémálmaim és pánikrohamaim vannak felváltva, így meg nemigen tudok elmenni normális helyre dolgozni egy darabig. Már alakul a helyzet, jobban vagyok mint 1 hónapja de ez egy hosszabb folyamat lesz.


Viszont ugye addig nincs munkaviszonyom és a párom arra gondolt, hogy rengeteg dolog van itthon, ha úgyis csinálom akkor bejelentene házrtartásbeliként amíg nem megyek el dolgozni.


Azt szeretném megtudni, hogy ezek a hónapok majd beleszámítanak-e a nyugdíjba. Azt tudom, hogy a TB-met magamnak kell fizetnem és pluszba havi 1000 ft kiadás lesz. Csak azt nem tudom, hogy ez a nyugdíjéveimbe beleszámít-e, mert ha nem akkor nem sok értelme van az egésznek.


Köszönöm a válaszokat.


2017. nov. 22. 15:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok teljesen ingyenélő még mielőtt valaki belém kötne, eljárok addig takarítani pár helyre. ;)
2017. nov. 22. 15:38
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
A háztartásbeli mint foglalkozás nem létezik és semmiféle nyugdíjba nem számít be.
2017. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Háztartásbeli nincs, mármint jogilag és nem számít a nyugdíjba.


Főállású anyaság igen, de neked nincs gyereked.

2017. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha elmész ápolásira akkor továbbra is biztosított leszel. Az ápolási díj után (amelynek összege 23.600, 29.500, illetve 38.350 forint lehet) nem kell megfizetni a 24 százalékos szociális hozzájárulási adót, csak a 10 százalék nyugdíjjárulékot kell levonni attól, aki ilyen juttatásban részesül. Ha egyszer nyugdíjas leszel kevesebb lesz a nyugdíjad összege emiatt, de fizetési kötelezettséged az ápolás ideje alatt nincs. Végezhetsz mellette, ha engedi a helyzeted kiegészítő tevékenységet.
2017. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja! Lemaradt! Csak közeli hozzátartozó esetében érvényes. Unokatestvérnél nem.
2017. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2017. nov. 22. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!