Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én nem értem, az a kisrendőr,...

Én nem értem, az a kisrendőr, aki tudja, hogy jogszerűtlenséget követ el, csak mert a felettesi úgy gondolják, hogy a bírság árán is megéri, nem követ el jogsértést?

Figyelt kérdés

Meg egyáltalán milyen rendőr az ilyen? Nem kéne a felettesének ilyenkor ellenszegüljön? Nincs rá módja?

[link]



2017. nov. 27. 22:48
 1/6 SZücsöm ***** válasza:

Nem nincs módja mert mehet a katonai rendőrségre és kirúgják a munkahelyéről.

A parancsot addig kell követni amíg nem 100% hogy bűncselekményre utasítanak ami kb ilyen szélsőséges eset hogy ba*zd pofán a békés tüntetőt.Na akkor mondhatja jogosan hogy nem fogom megtenni. A balhét meg úgyis a parancsot kiadónak kell elvinnie, ha a parancsal kapcsolatban volt a jogsértés.

2017. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy akárki, rendőr vagy nem, kétsége lehet afelöl, hogy egy zászlót békésen felemelni jogszerű, a megakadályozása pedig jogszerűtlen és csak ürügy.
2017. nov. 28. 10:01
 3/6 A kérdező kommentje:
ha meg valakinek ez a munkáa, akkor pláne tudnia kell, és nem is kéne parancs, mert ha ott van, akkor parancs nélkül kéne jogosan cselekedni
2017. nov. 28. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan rendőr kérdező, amelyik szeretne megélni. Ha lehet, problémamentesen. És egy erőszak-szervezetben, ahol van, a felettesparancsát nem lehet negligálni súlyos következmények nélkül. Főleg nem, ha a tisztességtelenségre épül az egész.
2017. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezzel azt mondod, hogy a rendőrök többsége nem hivatástudatból megy rendőrnek, hogy betartsa a rendet és a jogszerűséget, hanem vagy hatalomvágyból, vagy erőszakosságból, vagy pénz miatt.
2017. nov. 28. 14:10
 6/6 SZücsöm ***** válasza:

Az 1 es vagyok lényegtelen hogy jogszerű a rendőrség pont hogy azért (is) van hogy az állampolgárok bizonyos jogait korlátozhassa (az más kérdés hogy ezt jogszerűen teszi e). Szóval még ha tudja is hogy ez valószínűleg politikai indíttatású sőt még ha a saját ideológiai nézeteinek is ellent mond az amit tesz, akkor is köti a kezét a szolgálati szabályzat stb.


"Mondom" csak nagyon szélsőséges esetekre gondolj, ez a parancs még meg sem közelíti.

2017. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!