Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy honlapon "elfogadtam"...

Ha egy honlapon "elfogadtam" egy szerződési feltételt, az jogilag érvényes? (kifejtve lentebb)

Figyelt kérdés
Üdv. Egy étterembe foglaltam 20 főnek asztalt, de aznapra csak 15 fő gyűlt össze, és közös megegyezés alapján lemondtuk az éttermet és máshova mentünk. Tudom, erkölcsileg gáz, de most rajtam követelik a foglalás árának a felét (több tízezer forintot), pedig én nem tehetek róla, akik nemjöttek el, azok a mai napig nem elérhetőek. A kérdésem, hogy valóban "szerződést" kötöttem az étteremmel azzal, hogy bepipáltam az "elfogadás" gombot?

2017. dec. 4. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, elfogadtad a szabályzatukat, abban pedig biztos van ilyen, hogy sztornó, vagy lemondás esetén xyz összeget kell fizetni.
2017. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben azon a fórumon elérhető ez a szabály, akkor igen. Viszont ha ez csak papíron vagy ott sem van jelen, miközben te neten foglaltál, vagy fordítva, akkor ők nem tájékoztattak egy fontos feltételről, és így tévedésbe ejtettek. Más megközelítésből csak az általad hozzáférhető szabályok kérhetők rajtad számon.

Ilyen esetben az a normális, ha fizetni kell, hogy szépen elosztjátok, de addig is perkálsz, HA valóban jogos a követelésük. Ha nem jogos, és fizetsz, soha nem kapod vissza a pénzt a kajáldától. Esetleg ha belinkelted volna az oldalt, okosabbat is tudnánk mondani, de így csak a te szubjektív megjegyzésed alapján vársz alapos választ, és ha azt mondjuk, hogy igen vagy nem, és te aszerint cselekszel, és később kiderül, hogy tévedés, akkor kit tartasz hibásnak?! Akkor se magadat.

2017. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kellett emiatt máshová menni.


Mi így is mentünk céges buliba, ugyanoda, amikor pont 20-ből csak 13-an jöttek el végül. Szóltam előre telefonon (de már csak aznap, néhány órával előtte) amikor ezt megtudtam (én szerveztem, kb hasonló módon mint te) és azt mondták hogy oké, köszönik hogy szóltam és akkora kevesebb emberre készülnek/terítenek.

2017. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint ha jól értem, csak azért mondtátok le (valamiért) a helyet, mert kevesebben lettetek volna. (?)
2017. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elkellett volna olvasni az apróbetűs részt is, az étterem jogosan kéri a pénzt
2017. dec. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam, attól függ, hogy ez a szabály a számotokra hozzáférhető volt-e, vagy nem. Ha igen, akkor jogos a követelés, ha nem, akkor nem jogos.

Egy másik dologra meg most figyeltem fel:

"közös megegyezés alapján lemondtuk az éttermet és máshova mentünk."

Ezt hogy kell érteni, hogy közös megegyezéssel? Hogy a haverok megegyeztek, és mentetek máshova, de nem szóltatok az étteremnek, vagy úgy, hogy odatelefonáltatok az étterembe, és azt mondták, hogy rendben van, semmi baj. (Ez utóbbi a kárenyhítés szándéka, és az éttermesnek illenék ilyenkor felhívni a figyelmet erre a kitételre.)

2017. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!