Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csoportos garázdasággal...

Csoportos garázdasággal vádolnak engem meg egy barátom mert verekedésbe keveredtünk pár cigánnyal, mi lesz ezután?

Figyelt kérdés

A cigányok baját elláttuk, sajnos az egyiket úgy vertük meg hogy én lefogtam a barátom ütötte.A cigány orra eltört.

Ilyen esetben mindenki ugyanazt a büntetést kapja-e, és milyen büntetést lehet kapni ezért? (Mind a kettőnknek ez az első verekedése és ügye)



2017. dec. 4. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az orrcsont törės az 8 napon túl gyógyuló. Ez súlyosbító. Am... Ki kezdte a balhėt? Jogos önvėdelemből, ha hirtelen ilyedsėg miatt túllėped az arányosság elvėt akkor arra hivatkozhatnál, de az hogy legogtad a másik ütötte az nem önvėdelem. Első ügy. Hát... 1-2 ėv felfüggesztett szerintem beszalaf nektek. Plusz a roma család bosszúja.
2017. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nincs ügyvéd?
2017. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem mi kezdtük, ránk rontottak és ott voltak a barátnőink is akiket védtünk ezért kellett ütnünk. Mi öten voltunk két fiú és három lány. A lefogást pedig azért tettem mert meg akartam akadályozni a verekedést (kamera felvétel is van róla). Tovább futnunk kellet a helyszínről mert hirtelen 30 ember vett minket körül.
2017. dec. 4. 17:39
 4/21 anonim ***** válasza:

Elég súlyos dolgot csináltatok. Ezért simán le is ültethetnek, bár ha mindent beismertek és ez az első eset, akkor valószínűleg nem, de nem fogjátok megúszni egy ejnye-bejnyével.

Én egy felfüggesztett börtönbüntetést tippelnék elsőre.

És nem feltétlenül kapja mindkettőtök ugyanazt a büntetést, ugyanis a büntetés kiszabásánál vizsgálják az enyhítő és súlyosító körülményeket, nyilván, ha valamelyikőtöknek több van egyikből, akkor más lesz a büntetés mértéke.

2017. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"A cigányok baját elláttuk"


Ez dicső dolog, de a törvény az törvény, és így rátok is vonatkozik.

Btk -> garázdaság, súlyos testi sértés, erre keress rá.


"Ilyen esetben mindenki ugyanazt a büntetést kapja-e"

Nem feltétlen, mindíg van 1. , 2. rendű vádlott.

Egy jó ügyvéddel felfüggesztett pl 2év, sok mindentől függ ki kezdeményezett, csoportosan -3 vagy többen- követtétek el a garázdaságot, stb majd az ügyvéded felvilágosít.

2017. dec. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem. Ügyvéddel még nem volt alkalmam beszélni mivel 2 napja történt az eset. Nem akartam verekedni de a helyzet úgy hozta ha nem állok ki magamért és a barátaimért akkor a mi vérünk folyt volna... Ők 8an 10en lehettek a kezdetekben.Ők dobták nekünk a széket és megtámadtak mi emiatt tettük azt amit.
2017. dec. 4. 17:49
 7/21 anonim ***** válasza:
10%
A 8 10 fő ellenetek az már ad esėlyt arra hivatkozni hogy ilyedsėgből nem tudtatok mėrlegelni. Ha ők kezdtėk az is jó. Mindenesetre a felfüggesztett várható lesz.
2017. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%
Jól tettétek így tovább . TV-t minden médiát riasszátok ha titeket akarnak elmosni és ha az ügyvéd is gennyeskedik . Nem kell tartani semmitől mert ha fenyegetőznek azt is használjátok fel ellenük . Szerezzetek be paprikaspréket az mindig jól jöhet .
2017. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos nem sok jóra számíthattok. Ha magyarként megvéded magad a cigányok ellen, akkor is téged fognak megbüntetni, ráadásul a rasszista indítékot is rátok fogják varrni.
2017. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ki tette a feljelentést? Ki a vádló?

Ti feljelentettétek őket, amiért megtámadtak benneteket?

Sürgősen beszéljetek ügyvéddel!

2017. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!