Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalosan mennyi idő, hány...

Hivatalosan mennyi idő, hány nap alatt kell hogy kiadják a kilépő papírjaimat (Oep kiskönyv stb. )?

Figyelt kérdés

Idáig mindenhol időben megkaptam.Most azt mondták hogy több kézen is átmegy stb és 15-20 nap.Én úgy tudtam hogy a munkában töltött utolsó napon/felmondási idő utolsó napján -tól számított 5 munkanapon belül.


December 31.-vel jövök el.Az 5 munkanap legkésőbb január 8-a,akárhogy is számolom.A papírokra meg azért van szükségem mert a legtöbb helyre mielőtt felvennének kell vinni ezeket,addig fel se vesznek.


2017. dec. 13. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Két munkahelyem is volt már, egyiknél sem kértek semmiféle kilépő papírokat. A elsőnél az OEP kiskönyvet is ők szerezték nekem. A másodiknál meg már legalább egy hete ott voltam, mire megtaláltam, és bevittem nekik.
2017. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm első válaszoló.


Sajnos nálam idáig mindig kérték már mielőtt felvettek volna,vagy mikor írtuk a szerződést.Munkahelye válogatja,de én nem szeretnék erre alapozni,időben meg szeretném kapni,mert ha mégsem vesznek fel úgy akkor 20 nap kiesés.

2017. dec. 13. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:
amikor kérik, kinyitod a szádat és megmondod, hogy várod még az előző helyről, amint megkapod, leadod
2017. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól tudja, kedves kérdező, a felmondás esetén az utolsó munkában töltött naptól számított ötödik napon meg kell kapnia a papírokat - 2012. évi I. törvény - a munka törvénykönyvéről - 80. § (2) bekezdés.
2017. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!