Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor kell adományozási...

Ilyenkor kell adományozási szerződés vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Van egy családi házunk, amit apum és a testvérei közösen tulajdonolnak. Apa meg akarja venni a testvéreitől a tulajdonrészeket, hogy ha meghal, én legyek az egyedüli örökös.

Ilyenkor ha ő kifizeti nekik, és megtörténik az átírás stb., akkor nekem kell valami adományozási szerződést vagy bármit írni arról, hogy apától kaptam a pénzt amivel kifizettem őket?

Vagy csak simán ő fizet, és a nevemre íratjuk?



2017. dec. 16. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:

"Apa meg akarja venni a testvéreitől a tulajdonrészeket, hogy ha meghal, én legyek az egyedüli örökös. "

Idáig értem.

"Ilyenkor ha ő kifizeti nekik, és megtörténik az átírás stb., akkor nekem kell valami adományozási szerződést vagy bármit írni arról, hogy apától kaptam a pénzt amivel kifizettem őket? "

Ezt már nem nagyon.

"Vagy csak simán ő fizet, és a nevemre íratjuk?"

Ezt már végképp nem.


Ha apád megveszi a testvérétől, ő lesz az egyedüli tulajdonos, halála esetén pedig a gyerekei öröklik. Ha egyedüli vagy, akkor a tied.

2017. dec. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem én lennék az egyedüli örökös mert van egy féltestvérem.
2017. dec. 17. 04:07
 3/6 anonim ***** válasza:

"Apa meg akarja venni a testvéreitől a tulajdonrészeket, hogy ha meghal, én legyek az egyedüli örökös."

"hogy apától kaptam a pénzt amivel kifizettem őket? "


Most akkor ki is veszi meg az ingatlant?


Ha ő megveszi, akkor a halála esetén automatikusan öröklöd majd (ha van másik gyereke apádnak, akkor csak a felét). Külön szerződés nem kell, hiszen te vagy törvény szerint az örököse.

2017. dec. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:

Az ingatlan adás-vételhez kötelező úgyis az ügyvédi részvétel, tehát majd megkérdezitek ezt az ügyvédtől, ha már ott van és fizettek neki.

Az ajándékozás amúgy 10 vagy 15 évig támadható, de ezt is elmondja majd.

2017. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ajándékozás mi alapján támadható?
2017. dec. 17. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:

A PTK valamelyik paragrafusa alapján, most nem fogom kikeresni, mert lényegtelen.

Egyébként nem az ajándékozás ténye támadható, hanem a féltestvéred ebből is kérheti a köteles részt, szerintem 15 évig, de mint írtam, nem számít.


A lényeg az, hogy nem a faterod veszi meg az ingatlanrészeket, hanem te szerepelsz vevőként az adásvételikben.

Hogy a pénzt a fatertól kaptad, arról nem fontos papírt írni, ha nem akartok, meg neked se kell számot adni róla, hogy honnan volt a lóvé.

2017. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!