Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökös leszek ha kötöttünk...

Örökös leszek ha kötöttünk eltartási szerződést? Illetve keresztbe tehet nekem valaki? Megkaphatom a lakast?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztaban ezekkel es csak szeretnem tudni.. neki onkormanyzati lakasa volt (1hete halt meg, isten nyugosztalja) arra kotottunk eltartasit, majd meg is kaptam az onkormanyzat hozzajarulasat..A mamam anyukajanak a testvere volt, szoval a kozvetlen leszarmazottakba nem tartozok bele... a kerdesem hogy akkor az eltartasi szerzodes utan sem? A hagyatekin sem vehetek reszt?(Nincs gyermeke, ferje is meghalt mar)

Igazabol nincs is mit orokolni a lakas az enyem (lesz), csak a hazban valo cuccok nem elvileg.


Penzt lehetett volna,amit o szorgosan gyujtott is.. es amit ram is hagyott volna (szoban beszeltuk csak sajnos) de az egyik orokos lenyulta az egeszet :) egyedul neki volt kulcsa a lakashoz még nekem sem volt! (ő a keresztfia , amig en nem voltam a neninek addig o volt az egyetlen valakije neki.) pont ott volt a halala pillanatakor a lakasban, még ki se hult szerencsetlen, de mar a penzt elrakta gyorsan, majd rá 5orara atadta a kulcsokat nekem, mondván o nem talalt penzt..nincs mit tenni.. sehogy nem tudjuk rabizonyitani.

Anyukam be is olvasott neki emiatt, letolvajozta, amin o teljesen felhaborodott es megfenyegetett, hogy keresztbe tesz azzal hogy elmondja az onkormanyzatnal, hogy nem tartottam magam a szerzodesben leirtakhoz es igy nem adjak meg a lakast nekem.... (ami persze hazugsag. Termeszetbeni szerzodest kotottunk.) még nincs a nevemen a lakas kell, ahhoz a halotti anyakonyvi, hogy intezkedni tudjak..de mar attol is felek hogy azt sem adja oda nekem :(


A szerzodesben az szerepel,hogy legalabb 1 evnek kell eltelnie hogy megkapjam a lakast. 5 het hianyzik csak.. vajon igy is megadjak, vagy buktam? Vagy esetleg valami ismerossel ellehetne intezni?

Azert mentem bele mindenbe reszletesebben, hogy ismertek legyenek a korulmenyek valamennyire. Meg hat na,jol esik kiirni magambol:)



2017. dec. 12. 21:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez papíron le van fektetve valahol, van végrendelet amiben megnevezett téged akkor megörökölted. Ha ennek nincs nyoma, akkor a legközelebbi, közvetlen hozzátartozót illeti meg, vagy visszaszáll az önkormányzatra.
2017. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
A lakás fejében ápoltad, hogy miután ő már nem lesz akkor tiéd a kéró, ezt írásba adta ? ha rendesen elláttad akkor nem hinném hogy meglehet támadni.
2017. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Igen, ugyved mellett kotottuk a szerzodest. Rendesen ellattam ot, csak attol tartok hogy ez az idiota bekavar valahogy..
2017. dec. 12. 21:57
 4/29 anonim ***** válasza:
de ha nincs gyereke, akkor hogy formálhat több jogot az a rokon, mint te?
2017. dec. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ami ügyvéd által kötetet az ellen tenni semmit nem lehet utólag, ha csak a hatóság elő nem áll valamivel, valami olyannal ami arról bizonyíték, hogy valami nagyon nagy szabálytalanságot, mulasztást követtél el sorozatosan.
2017. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Tobb jogot? Marmint hogy erted?
2017. dec. 12. 22:07
 7/29 anonim ***** válasza:
azt írod, hogy örökös, és hogy félsz tőle. Ha nem kötöttétek volna a szerződést, akkor rá szállt volna a lakás?
2017. dec. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Ha van a szerződésben egy "csak akkor érvényes, ha legalább egy évig ápolod" rész, akkor az eltartási jól nem jár semmi, hiszen nem teljesült a feltétele.
2017. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az eltartási szerződés csak az ingatlanra vonatkozik, akkor minden mást azok örökölnek, akiknek a végrendeletében hagyta, illetve a törvényes öröklési rend szerinti leszármazottakra.
2017. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem egyeztettem a ragokat, de remélem, érted.:)
2017. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!