Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag lehetséges az a...

Jogilag lehetséges az a fikció miszerint egy kiskorú nő nagykorúnak adja ki magát, és szexel saját magától egy nagykorú ffival, akit aztán feljelent hogy akarata ellenére hatolt belé stb?

Figyelt kérdés
Épp elgondolkodtam a mai törvényeken,hogy ugye 14. Életévet kell betölteni a szexhez akkor beleegyezéssel akár 60 évessel is szexelhet,de mivan ha egy csaj beleegyezik a szexbe,amikor kettesbe van egy pasival,de közbe 13 a csaj,viszont 15-nek mondta magát,de a pasi lefekszik vele,és a csaj feljelenti teljesen mindegy miért akár szemétségből is,ebben a helyzetben mennyi esélye van a csajnak a pasi ellen és fordítva?Illetve ez pl egy tökéletes bűntény is lehet,a kiskorú csaj szexel a 18 feletti pasival,rajta van a dns-se de a csaj plegzsarolja a pasit hogy adjon neki x összeget különbem a bizonyítékok birtokában feljelenti,ennek a fenygetésnek pl mennyi lenne a valósága?Szerintetek elképzelhető hogy pl a maffia ilyen taktikákkal húzzon le valakit vagy valakiket?Mit mondd a jog ilyen helyzetekben?

2017. dec. 23. 18:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért,gyorsan írtam...
2017. dec. 23. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
A svédek állítólag megoldották. Le kell papírozni a dolgot az aktus előtt, a probléma megoldva.
2017. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ő a zsarolásért a másik fél tehet feljelentést.
2017. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk nem értem, hogy a maffiának miért kéne ilyen nyakatekert, nem túl praktikus módszerekkel zsarolni, ők egyszerűen odamehetnek, megzsarolnak valakit, és ha ellenáll, akkor lelövik. Nem kell nekik a rendőrséggel fenyegetőzni. :D
2017. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
"A kérdező kommentje:Bocsi a helyesírási hibákért,gyorsan írtam..." Ajjaj! Ennyire sürgös?
2017. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,dolgom volt mielőtt megírtam,és igyekeztem túlesni rajta,hogy mire befejezem a dolgom,már legyenek értelmes kommentek.Nem tudom ezt miért kellett szóvátenni,de persze nem zavar,csak nem hiszem hogy most ezen van a hangsúly.
2017. dec. 23. 23:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2012. évi C. törvény - a büntető törvénykönyvről ismeri a tévedés intézményét, nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, melyről az elkövetéskor nem tudott - 20. § (1) bekezdés.
2017. dec. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Viszont:

"(3) Nem zárja ki a büntethetőséget a tévedés, ha azt gondatlanság okozza, és e törvény a gondatlan elkövetést is büntetni rendeli."


Azaz, ha a lány állítása ellenére a kinézete miatt felmerülhet, hogy nagyon a határon van, akkor gondatlanság, ha a férfi nem kér tőle igazolványt, vagy legalábbis valami módon nem igyekszik megbizonyosodni a koráról. (Pl. ha egy középiskolai szakköri igazolványt lát, amin nincs életkor, az már elég lehet, hogy jogosan gondolja, hogy a lány elmúlt 14. Vagy ha a lánynál ott van egy táska középiskolás tankönyvekkel, akkor ez is elég lehet a büntetlenséghez, hiába, hogy a táska másé is lehet, de a férfi már bizonyos esetekben jogosan gondolhatja, hogy a lány tényleg középiskolás.)


A nagykorúság amúgy 18-tól van, nem 14-től.

2017. dec. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!