Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szenteste elhurcolták a...

Szenteste elhurcolták a barátnőmet a rendőrök, hogy tudhatnánk meg minél előbb, hogy konkrétan miért?

Figyelt kérdés

21 óra fele dörömböltek az ajtón és ahogy apám kinyitotta, berontottak, közölték, hogy XY ellen aki a párom, elfogadóparancs van érvényben, mert nem jelent meg december 10-én a gyanúsítotti kihallgatáson. Kérdeztük, mégis mi a fene ez, Ő amúgy is Erasmus program keretében külföldön volt, és csak karácsonyra jött haza, de nem mondtak semmit, csak annyit, hogy a 2013-as súlyos bűncselekményben mint társtettes megalapozottan gyanúsítható, és ha ellenszegülünk minket is be fognak vinni, és lefoglalják a gépünket amin úgy is találnak majd illegális dolgokat.



Ezt mégis HOGYAN? Csak úgy tudtommal nem jöhetnek be magánlakásra a rendőrök. ÉS szenteste? Bevitték, mi nem mehettünk, és azóta sem mondanak semmit telefonban, utána hiába mentünk el a megyei rfk-ra, ott sem tudtunk meg semmit! Ilyen Magyarországon a jogbiztonság? Ezt a kisemberrel csak úgy megtehetik???


Én nem tudok semmit a 2013-as ügyről, csak annyit mondott még pár éve, hogy az utcán megtámadta őket 3 kisebbségi mikor egy akkori barátnőjével mentek haza, de jól helyben hagyták őket, mindketten évekig jártak küzdősportra. Azóta ebből semmi sem volt, és most se tudni, hogy erről van-e szó! Ez amúgy is jogos önvédelem.


Mára már osztom egy jobbik-tag ismerősöm véleményét: ezek a hatalom kutyái, nem rendőrök.


Mindenkitől elnézést a kiakadásomért!

Azt talán még érdemes megemlítenem, hogy nyáron felvettek egy olyan munkahelyre, ahol vállalni kellett a C típusú átvilágítást, lehet, hogy ennek a keretében találtak valamit? De én nem kaptam SEMMI értesítést, mai napig munkaviszonyban vagyok!



2017. dec. 25. 10:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A gyanú: 2012. évi BTK §164 szerinti 5. pontja szerinti maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés.

Nem rakták előzetesbe, de rabosították. Egy a gond, Januárban mennie kéne vissza a külföldi iskolába.


Se ide, se a szüleihez nem jött idézés. Igaz, a november havi számlák egy részét sem hozta ki a posta.


December 23.-án ért haza, határon sem foglalkoztak vele! Igaz másik EU-s országban volt.


Több mint 4 éve történt a dolog, nem emlékszik pontosan az esetre. Kérdezték tőle többek között, hogy ismerte-e a sértetteket, rasszista indíttatásból mondott-e nekik valamit az esemény előtt, a szórakozóhelyen látták-e egymást, kötöttek-e ismerettséget, stb.


Adalék, hogy az akkori barátnőjével megromlott a viszonyuk, 2 éve nem beszélnek, könnyen lehet, hogy Ő már tett egy terhelő vallomást.


Többet még nem tudunk.

2017. dec. 26. 12:06
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

"Az arányosság elvárása már megszűnt."



Egyáltalán nem szűnt meg az arányosság követelménye, csak éppen a bírói gyakorlat kívánja meg, nem a törvény.



Kérdező!


Ha az úti okmányát nem vették el a párodnak, utazhat külföldre minden további nélkül.


Viszont a tartózkodási címe megváltozását 3 napon belül be kell jelentenie.

2017. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"a bírói gyakorlat kívánja meg, nem a törvény"


WTF?

2017. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
#8 Pont leszarnám az arányosságot. Ha nálam pisztoly lenne, a betörőnél meg csak kés, akkor udvariasan meg kellene kérnem, hogy várjon, amíg én is hozok egy kést?
2017. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
32%

"Pont leszarnám az arányosságot. Ha nálam pisztoly lenne, a betörőnél meg csak kés, akkor udvariasan meg kellene kérnem, hogy várjon, amíg én is hozok egy kést?"



Rosszul tennéd.


Nem kell kést hoznod, csak éppen nem lőhetnéd rá a betörőre úgy, hogy életfontosságú szervek sérülnek.


ellenben lőhetnél pl.végtagokra. Ez a szabályos (és arányos).


Mindig vizsgálja a bíróság az arányosságot.

(kivéve természetesen amikor a törvényi lehetőség alapján ezt nem kell).

2017. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"kivéve természetesen amikor a törvényi lehetőség alapján ezt nem kell"

Pl. Jogos önvédelem esetén.

2017. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

"Pl. Jogos önvédelem esetén."



Nem.


Hanem akkor, amikor vélelmezi az élet elleni támadást a törvény.


Ez az un. minősített jogos védelem.


Minden más - jogos védelmi - helyzetben VIZSGÁLNI KELL az arányosságot.

2017. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kár ragozni:

2012. évi C. törvény

2017. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez lemaradt:

"Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl."

2017. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!