Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez miért pedofilság? Jogász...

Ez miért pedofilság? Jogász érti ezt az egész történetet?

Figyelt kérdés

[link]


Igaz ami igaz, a cikkben nem szerepel, hogy általános iskolás avagy középiskolás, és így 14 év feletti diákokról van -e szó, szóval ez marad bizonytalan tényező.


ha viszont 14 év felettiek, akkor azzal szexelnek, akivel csak akarnak, akátr 70 évessel is, hiszen a beleegyezés korhatzára jogszabályilag 14 év.

Max erkölcsileg lehet kifogásolni, ha tanár a diákjával szexel, de jogilag semmiképpen (14 év felett).

(kényszerítés is automatikusan csak 12 év alatt van, ha jól tudom, tehát beleegyezésükkel simán ...)


valaki érti ezt?


Mondjuk a közvéleményt hangolni mindig jók az ilyen esetek, mert erre rögtön ugrik mindenki (persze akkor nem, ha tanárnő szexel a fiú tanítványaival), na de ne keverjük a jogot az erkölccsel, nem?


2017. dec. 27. 09:30
1 2 3
 1/23 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Ott a cikkben. Szexuális kényszerítés és kiskorú veszélyeztetése. A cím újságírói hatásvadászat. (És de, ha tanárnő teszi ezt kiskorú fiúval, akkor is).
2017. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

"A Btk. szerint bűncselekménynek számít, ha egy felnőtt szexuális cselekményt végez egy 14 év alatti személlyel – mindegy, hogy erőszakkal vagy a gyerek beleegyezésével. Ha ezt hatalmi vagy befolyási pozícióból teszi, például tanárként, korrepetítorként stb., az minősített esetnek számít, ilyenkor a szankció 14 év alattiak esetén akár 8 év – 14–18 év közöttiek esetén akár 3 év – börtönbüntetés is lehet."


[link]

2017. dec. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
oké, a 14 évet értem, de a 18-at nem.
2017. dec. 27. 09:40
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Pedofília nem jogi fogalom.

Amúgy meg de, ez bűncselekmény, mikor valaki a felügyeletére bízott személlyel folytat kapcsolatot.

Megjegyzem azt se szokták eltűrni (legalábbis az intézmény), ha tanár-diák viszony két 18 év feletti közt áll fenn.

2017. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Azért azt szögezzük le, ha tizennyolcadik életévét betöltött személy tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel úgy végez szexuális cselekményt, hogy hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaél, akkor az is büntetendő, tehát büntetendő a tanár, aki tizennégy és tizennyolc év közötti diákjával él nemi életet. 2012. évi C. törvény a büntető törvénykönyvről, 198. § (4) bekezdés.
2017. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Itt a tanár-diák kapcsolat teszi bűncselekménnyé az esetet!
2017. dec. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Andizsuzsi ***** válasza:

"oké, a 14 évet értem, de a 18-at nem."


Újra leírom, ott az általad linkelt cikkben.

Kiskorú veszélyeztetése. Hogy jön ide a 18 év?

2017. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

na csak erre lennék kíváncsi, mégis hogyan bizonyítják, van egy nagy megérzésem, hogy sehogy, csak amolyan automatikusnak veszik:


"úgy végez szexuális cselekményt, hogy hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaél" - elég guminak tűnik ez így.


Én a nagy mocskos Nyugaton jártam gimnáziumba, és a 17 éves srác (aki igaz hoigy nagyon fejlett volt és simán elment volna 20-nak is) a 34 éves filozófia tanárnéni szeretője volt elég sokáig, és mindenki tudott róla, viszont senkinek se jutott eszébe bele szólni az ő magénéletükbe. kicsit ment a pletyka, de amúgy a kettejük dolgának tartották nyilván.


az a baj sztem h eleve nálunk még mindig megvan ez a jó kis poroszos tekintélyelvű szemlélet, és pl ezen most meglepődtem h még az új Btk-ba is bekerült h 14-18 közöttivel nem lehet kapcsolata (bér a fenntartásom él annak kapcsán, hogy ténylegsen visszaél-e a hatalmával vagy csak egyszerűen egymásba szeretnek ...).


Hát durva ez így, de nagyon nincs rendben sztem. 14 alatt persze, egyértelmű, na de nehogy már a 17 évest kelljen "megrontani", amikor manapság a 15 évesek zöme aktív nemi életet él ... vicc.

Ennyi erővel akkor ami nálunk a gólyatáborban volt, hát sztem a tanári kar felét le kellett volna csukni :)

2017. dec. 27. 10:00
 9/23 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi:

akkor oké persze a 14.

csak újságok is okszor kavarják össze-vissza a fogalomakat h kiskorú meg fiatalkorú, és pontos életkorokat meg nem írtak. de így oké.

2017. dec. 27. 10:01
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek jogilag a felelősségére bíznak egy kiskorút, pl. tanár, táborvezető, főnök, nevelőszülő, kollégiumvezető stb., akkor a beleegyezési korhatár 18-ra emelkedik.
2017. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!