Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez miért pedofilság? Jogász...

Ez miért pedofilság? Jogász érti ezt az egész történetet?

Figyelt kérdés

[link]


Igaz ami igaz, a cikkben nem szerepel, hogy általános iskolás avagy középiskolás, és így 14 év feletti diákokról van -e szó, szóval ez marad bizonytalan tényező.


ha viszont 14 év felettiek, akkor azzal szexelnek, akivel csak akarnak, akátr 70 évessel is, hiszen a beleegyezés korhatzára jogszabályilag 14 év.

Max erkölcsileg lehet kifogásolni, ha tanár a diákjával szexel, de jogilag semmiképpen (14 év felett).

(kényszerítés is automatikusan csak 12 év alatt van, ha jól tudom, tehát beleegyezésükkel simán ...)


valaki érti ezt?


Mondjuk a közvéleményt hangolni mindig jók az ilyen esetek, mert erre rögtön ugrik mindenki (persze akkor nem, ha tanárnő szexel a fiú tanítványaival), na de ne keverjük a jogot az erkölccsel, nem?


2017. dec. 27. 09:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Elszomorodtatok? Professzorként mondom: bárcsak ne lennék professzor.


Több kollégám nehezményezte a 14 életévét betöltött személlyel létesített szexuális kapcsolatra vonatkozó jogszabályt.

Tettem lépéseket az ügyben. Kollégám azóta hálásak nekem.

Bárcsak ne lennék professzor.

2017. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

"le merném fogadni, hogy ez a fantasztikus újítás az új Btk-val került be, sztem a régiben egységesen 14 volt a korhatár és kész, valamiért nekem így rémlik."


Akkor rosszul rémlik, ez a kitétel már a régiben is benne volt. Régebben sokáig 16 volt a korhatár, de sokáig megkülönböztették az azonos neműeket is, náluk 18 volt a határ, miközben a különbözőeknél már 14.


"de jézusúristzen, na ilyen is csak a magyar jogban van sztem:

"vélelmezni kell a visszaélést attól függetlenül, hogy a felügyelt beleegyezett e a dologba vagy sem." "


Nem csak a magyar jog ilyen, a kiskorúak védelme ilyen, őket jobban védi a törvénykezés, mivel befolyásolhatóbbak, ill. nem képesek annyira kiállni magukért.

2017. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
nem, ez a hetero/homo-különbség még a réginek a módosítása előtt volt. azért azt már jó ideje egy korra tették.
2018. jan. 2. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!