Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez miért pedofilság? Jogász...

Ez miért pedofilság? Jogász érti ezt az egész történetet?

Figyelt kérdés

[link]


Igaz ami igaz, a cikkben nem szerepel, hogy általános iskolás avagy középiskolás, és így 14 év feletti diákokról van -e szó, szóval ez marad bizonytalan tényező.


ha viszont 14 év felettiek, akkor azzal szexelnek, akivel csak akarnak, akátr 70 évessel is, hiszen a beleegyezés korhatzára jogszabályilag 14 év.

Max erkölcsileg lehet kifogásolni, ha tanár a diákjával szexel, de jogilag semmiképpen (14 év felett).

(kényszerítés is automatikusan csak 12 év alatt van, ha jól tudom, tehát beleegyezésükkel simán ...)


valaki érti ezt?


Mondjuk a közvéleményt hangolni mindig jók az ilyen esetek, mert erre rögtön ugrik mindenki (persze akkor nem, ha tanárnő szexel a fiú tanítványaival), na de ne keverjük a jogot az erkölccsel, nem?


2017. dec. 27. 09:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Annak hogy ha egy tanár és egy diák ilyesfajta kapcsolatba keveredik,lesz hosszabb távú hatása is: például, ha tanitja őt nehéz lesz elvonatkoztatnia mikor a jegyeket osztogatja, valamint a diák mindig kiszolgáltatott pozicíóban lesz hiszen a tanárnak van hatalma afelett, hogy milyen eredménye lesz stb. Ez nem jó játék. Egy 14 éves gyerek pedig az esetek többségében bár biológiailag fejlett, lelkileg sehol nincs, hogy fel tudja mérni egy ilyen kapcsolatnak a veszélyeit, ezért is vonják ilyenkor a tanárt felelősségre aki felnőtt ember.
2017. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A tanár-diák kapcsolat tilos. Ennyi. Attól még, hogy te láttál ilyet, még tilos marad. Csak ha egy egész tanári kar falaz, vagy szimplán fel se veszi, a szülők meg nincsenek vagy nem veszik észre, akkor nincs következménye.

Én is tanítottam olyan gimiben itthon, ahol az érettségiző évfolyamból kavart egy csaj az irodalomtanárral. Mindenki tudta, még a lány anyja is. Ami nem derül ki, annak nincs következménye, de attól még a törvény tiltja: ha kiderült volna, az a pasi most nem lenne abban a pozícióban, ahol most van.

2017. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A gond nem az, hogy 14-18 év közötti az illető, hanem, hogy a felügyeletére volt bízva. Ha két random ember lenne az utcáról akkor jogilag kifogásolhatatlan a dolog, de itt fennáll a kettő szereplő között egy felügyelt-felügyelő kapcsolat, ahol vélelmezni kell a visszaélést attól függetlenül, hogy a felügyelt beleegyezett e a dologba vagy sem.
2017. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Felvilágosítalak. A 14-ik életévét betöltött személlyel létesített nemi érintkezés 18-ik életévét betöltött személynek bűncselekménynek minősül.


Nem dughat 14 éves lány egy hetvenéves, ne álmodozz.

2017. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

de jézusúristzen, na ilyen is csak a magyar jogban van sztem:

"vélelmezni kell a visszaélést attól függetlenül, hogy a felügyelt beleegyezett e a dologba vagy sem."


mi ez?


végül is minek bizonyítani, vélelmezni kell azt is hogy raboltál, ha már egyszer kimentél az utcára! most nem? egy az egyben ugyanaz az ökörség ...

2017. dec. 27. 18:57
 16/23 anonim ***** válasza:

"Felvilágosítalak. A 14-ik életévét betöltött személlyel létesített nemi érintkezés 18-ik életévét betöltött személynek bűncselekménynek minősül. "


Ez mióta van így? :D

2017. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
ez egyáltalámn nincs így, ezt megint valami nagyon okos írta.
2017. dec. 27. 20:47
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

de jézusúristzen, na ilyen is csak a magyar jogban van sztem:

"vélelmezni kell a visszaélést attól függetlenül, hogy a felügyelt beleegyezett e a dologba vagy sem."



Amerikában durvábbak vannak. Nem normális ha egy felnőtt elvileg tanult férfi a sajat diákjával hempereg. Lehet mondani hogy biztos hogy nem élne vissza a hatalmával de aki ilyen középiskolás szintén van az igenis vissza élne vele. Pl elég egy szimpla összeveszés és már nem olyan jól sikerül az a felelet. Vagy épp jól mennek a dolgok és nem akarja hallgatni a lány vagy a fiú visitását ha szar jegyet kapna ezért jobb jegyet ad. Itt kivételezésre meg visszaélésre is nagy az esély.

2017. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
14-es, hülyeséget beszélsz, 14 év a beleegyezési Mo-n, kérdező, a "pedofilság" nem jogi, hanem pszichológiai fogalom és nem számít annak, ha 14 fölötti, de jogilag nincs rendben mert hatalmi viszony áll fenn kettejük között és ez attól független van így, hogy amúgy beleegyezett e, vagy sem, többek között azért sem, mert egy ilyen esetben meg lehet félemlítve az "áldozat" (ez csak a jelen esetben, és az ehhez hasonlókban idézőjeles).
2017. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

na igen az egy újabb fejezet lenne h tök normális elvárás lenne sztem, hogy igazítsuk már a valós jelenségekhez a jogszabályokat is, és ne kiabáljunk pedofiliát olyankor is, amikor arról szó sincs.

az valóban egy pszichológiai kérdés, és sőt mi több, egyénenként változó, h mit lehet annak tekinteni, egy biztos: a mai 14 éveseket elnézve, pont nem passzol a pedofilia jelensége.


aztán jogilag ez megint aranyos:

"ilyen esetben meg lehet félemlítve" >> tehát ha meg LEHET, akkor máris vegyüók biztosra és csukjuk le? komolyan érthetetlen ez nekem.


De megmondom mindennek a kulcsát:

Beszéltek itt a tekintélyről meg alá-fölé rendelétségről, és íme itt a bizonyítéka annak, hogy ez mennyire a keleti mentalitás felfogása csak. hát ugye civilizáltabb helyeken eleve nem tekintélyelven működik egy iskola, és fel se merül annak a lehetősége, hogy a tanárnak hatalmas van a diák felett, így aztán értelemzehetetlen is ez az egész magyar Btk-s dolog.


le merném fogadni, hogy ez a fantasztikus újítás az új Btk-val került be, sztem a régiben egységesen 14 volt a korhatár és kész, valamiért nekem így rémlik. (és igen, más országokban is előfordulnak esetleg botrányok tanár-diák kapcsolat miatt, na de 14 felett senkinek nem jut erszébe olyan h bűncselekmény történt, legrosszabb esetben erkölcsileg kifogásolják, hogy ejnye-bejnye, hát mégse kéne tán azt kész. tudom, az USA ismét más tészta, most Ny-Európáts vonatkoztatom)

2017. dec. 28. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!