Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez miért nem becsületsértés?

Ez miért nem becsületsértés?

Figyelt kérdés

Fel vagyok háborodva!


Valami kis senki, 23 éves, tanárképzőről frissen szabadult csitri kompetencia-felmérést csinált a fiam óvodájában, majd az eredmények "kihirdetésénél" fennhangon kijelentette az egész csoport előtt, hogy csodálkozik, hogy a fiam, a Márkó, nem speciális oviba jár, és hogy próbáljuk meg őt majd gyengébb iskolába íratni, mert ahova járatni akarjuk, ott elit gimnáziumokba képzik a diákokat, és szerinte őt úgyis csak egy szakképzőbe fogják felvenni!


A Márkó csecsemőkorától kifogástalan nevelést kap! Magán bölcsődébe és óvodába járt, amikért egy vagyont adtunk ki, és amúgy az egész kis gyönyörű angyal pofijára kiül az értelem (volt honnan örökölnie: én és a férjem is sokadik generációs értelmiségiek vagyunk, és egyetlen rokonunk sincs diploma nélkül!). 4 évesen már vágta az országok fővárosait, és olyan kis okos megjegyzései vannak, hogy azt egy felnőtt professzor megirigyelhetné!


Tűrhetetlen, hogy egy ilyen - beszédéből ítélve - proli családból jött liba ilyet állítson!


Jogász ismerősöm szerint ezért nem lehet feljelentést tenni, mert (és itt röhögtem el magam kínomban!) semmi szándákos lejárató szándék nem volt a csaj megnyilvánulása mögött!


Miért van ez így? Miért nem teszi lehetővé a magyar jogrendszer, hogy az ilyen kis senkit, aki ilyet mer állítani, elsöpörje az ember? Az USA-ban bezzeg...


Majd amikor az én fiam miniszter lesz, akkor esküszöm felkeresem fel ezt a tyúkot, és teszem fel neki kéjjel a kérdést, amikor ő még mindig csak a nyamvadt tanári fizujából fog kuporogni, hogy "mi a hézag, hapsikám?"



2017. dec. 29. 14:57
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Cöh, csak pereljen! A fizetésünkből majd kilóra megvesszük.
2017. dec. 29. 15:51
 12/28 anonim ***** válasza:
2%
Annyit hozzátennék a 9-es válaszhoz hogy egy eldugott faluban jártam általános iskolába, ahol akár az is lehetett tanár akinek csak érettségije volt és akkor járta a levelező tanárképzést. Szocializmus volt, és párt összeköttetésekkel ilyet is lehetett. Az olyanok osztályoztak engem, legtöbbször közepes érdemjegyekkel és nem a valós tudásom alapján. Aztán városi rendes iskolába tanultam tovább ahol szín jeles lettem és diplomáig vittem egyedül abból az osztályból és ma is kutató-fejlesztő mérnökként dolgozom. Hát ezért mondom azt hogy az olyan csitrik ami a kérdésben is szerepel, NE mondjon negatív véleményt olyan gyerekről aki százszor vagy ezerszer jobb nevelést és több szeretetet kapott a szüleitől mint ő és még az is lehet hogy ovis kora létére is jobb képességű. Hanem húzzon olyan munkakörbe ahol nem árthat a társadalom normális tagjainak. Kártékony proliként sok alkalmas munkakör van a számukra, lehet például baromfifeldolgozó üzemben húst aprítani a futószalag mellett. Vagy legyen pozitív és hasznos tagja a társadalomnak.
2017. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 100% jóindulatból kívánom neked, hogy le tudj higgadni.
2017. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

"Fel vagyok háborodva!"


Tudod, mit, kérdező? Én is fel vagyok háborodva.

Az írásodból és azokból a szavakból, mondatokból, amelyeket használsz, nem az egyetemi végzettság, hanem a súlyos sznobság süt.

Aki így beszél egy másik emberről, mert olyan véleményt merészelt mondani "zseniális" csemetéjéről, amely nem tetszik neki, az maga is azon a szinten áll, mint akit szid.

Csak nagyobb az egója.

Mondom, ócska kis sznob vagy, mert neked jobban sikerült, mint a másiknak.

De még ez sem biztos.

2017. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"A Márkó csecsemőkorától kifogástalan nevelést kap! Magán bölcsődébe és óvodába járt, amikért egy vagyont adtunk ki, és amúgy az egész kis gyönyörű angyal pofijára kiül az értelem "


Az arca az érzelmeiről árulkodik, nem az értelemről. Teljes fogalomzavarban vagy. Nem érted a szavak jelentését. Az hogy kifogástalanul van nevelve nem jelenti azt, hogy értelmi kompetenciája,tárbeli,ibőbeli tájékozódása korának megfelelő !

Ha diplomás vagy ezt tudnod kell, mert nálatok a diploma alap elvárás,anélkül nem is ember az ember igaz ? :XD


A kompetenciafelmérést nem a 23 éves tanár készíti, hanem kutató tudósok java, akik tisztában vannak mit kell átlátnia korából fakadóan egy fiatal gyereknek. A 23 éves friss diplomás kollega ezt kiértékeli. lehet éppen ebből a témából diplomázott pár éve és friss, korszerű tudással rendelkezik, sokkal jobban látja a helyzetet,mint te.


A szakgimnázium egyáltalán nem valami alja dolog. Képzett szakmunkásból hiány van. Be tudná táblázni magát egy hónappal előtte. Nem kell hónapokat állásra vadásznia, nem kell nyalnia a munkahelyen, lehet magánzó. Már az ilyen szakmunkás megkeresi a fél millát is havonta. Nem lehet mindenki diplomás ezt kell felfognod.


Egy tanár.

2017. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kamu, vagy iszonyatosan öntelt és buta vagy.

Menj el az USA-ba, senkinek nem fogsz hiányozni. ;) Sőt! Szerintem egy lakatlan tengeri szigeten senki sem fog belekötni a lelki világodba.

Az írásod alapján nem vagy értelmiségi. És a gyereked már tudja a fővárosokat? Az rengeteg 4 éves tudja, és sok gyereknek vannak okos megnyilvánulásai, nem zseni a te gyereked.

Nem lehet, hogy a pedagógus (akinek a szakmája, amit megszerzett) felismerte, hogy a gyerekednek teljesen átlagos képességei vannak, így felesleges egy olyan iskolába íratni, ahol nehéz lesz neki a tanulás. A hozzádhasonló szülők gyerekei szoktak a legjobban szétcsúszni a folyamatos stressztől és megfelelési kényszertől, amit a szüleik viselkedése vált ki.

Te, aki ugye a őfelsége, mit is dolgozol?

2017. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
5%

A tévében a Szabadság tér 56 c. sorozatban hangzott el az hogy a szocializmusban a piramisok kiemelkedő csúcsait legyalulták, vagyis a valamiben kiemelkedő egyéneket visszanyomták a szürkeségbe. Ez a mai napig eléggé megfigyelhető jelenség. Aztán a valamiben kiemelkedőek el is húznak az országból. Az itt maradottak közül meg aki kiemelkedik valamiben, azt természetesen visszanyomják/visszahúzzák a pokol főzőüstjébe. Rossz belegondolni hogy mi lesz így az országból. Ezek szerint legyen mindenki összeszerelő munkás. Ne legyen több Szentgyörgyi Albert, minek a bármiben is kiemelkedő ember, akik előbbre vinnék a társadalmat és az emberiséget. Szaporítsuk a kérdésben is említett "csitriket", akik lenyomják a jókat a szürkeségbe. Adjunk nekik tanári állást, míg a társadalom számára pozitív diplomások meg húzzanak ki Londonba mosogatni, mivel még angol nyelv oktatásban sem részesülhettek itthon hogy jobb állásban kezdhessék, hisz az angol nyelvtanfolyamokon tiltott tudás az angol nyelv. Mivel az is kiemelkedési lehetőség lenne.

Továbbá spórolás végett is előnyös ha bezárunk minden felsőoktatási intézményt. A szocializmusban is tanítottak érettségivel, sőt vezérigazgatók vagy TSZ-elnökök is voltak 6 elemivel, ha a nullás IQ-jú barma jól tudott a Sztálin bőrcsizmával rúgni. Emeljük ki a társadalom söpredékét és kártékony tagjait továbbra is a pozitív, jó, hasznos és tisztességes emberek helyett. Úgy felgyorsul az ország pusztulása.

2017. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%

Kamu!


T.Kérdező!


Máskor olvasd vissza a "forgatókönyvet", mert sántít a sztorid!


Először nőről beszélsz:

"Valami kis senki, 23 éves, tanárképzőről frissen szabadult csitri",


majd férfiről:

"mi a hézag, hapsikám?"

2017. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Estádio de Felchút ***** válasza:
86%
Ne bántsátok már a kérdezőt! Ti talán örülnétek neki, ha a szemetek fénye, a kis Marci, izé, Márkó, szóval ha a gyereketek debil lenne? Na ugye! Nem könnyű helyzet. Több empátiát, kedves fórumozók!
2017. dec. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
98%

Remélem, hogy troll vagy kedves kérdező, máskülönben előre sajnálom a kisgyereked, hogy ilyen családban kell felnőnie :(


Egyébként nekem a "4 évesen már vágta az országok fővárosait" részről az aspergeresek jutottak az eszembe. Náluk fordul elő, hogy egészen kicsi korban tudják kívülről az autómárkák, esetleg a különböző dinoszaurusz fajták neveit.

2017. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!