Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan oszlik meg a költség...

Hogyan oszlik meg a költség haszonélvező és tulajdonos között?

Figyelt kérdés
A férjemé a ház 100%-ban. Anyósomnak van korlátozott haszonélvezete az alsó szintre. Én eddig úgy voltam,hogy ha valami tönkre megy ,az a tulaj költsége és csak az extrák a haszonélvezőjé. Anyukámék szerint amit a hasznélvező használ,az az ő költsége. Konkrét dolgok is vannak. Csőtörés volt anyósom fürdőjében. Anyósom állta,férjem és sógorom javította,de a biztosító is fizetett. A pénzt anyósomnak adtuk. Szerintem ez így jó. Beázott a konyha,szintén így lesz megoldva,mert anyósomnak nem jó akármilyen burkolat. Amin most megy a vita,az a sógorommal van. Ahol ő lakik,azon a részen már nincs haszonélvezet. Van ott egy bejárati ajtó,ami tönkre ment. Szerintük a tulaj dolga,mert anno gyenge ajtót vettünk. Férjem szerint a sógorom költsége,mert ő használja. Szerintem mi dkettőnek igaza van,de nem tudom kinek kéne ajtót venni. Erre ma közli a férjem,hogy sógoromnál lesz fürdőszoba és galéria,amit mi fizetünk. Nem értem mire föl. A férjem arra hivatkozik,mert én kiokosítottam a sógorom,hogy ne költsön ide,de ha nem mi használjuk,mi a fnének fizessek én ilyet. Sógorom természetesen csak rezsit fizet és munkájával járul hozzá a közös jóhoz.

2017. dec. 30. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ptk.: 5:149.§ (3) A haszonélvező viseli - a rendkívüli javítások és helyreállítások kivételével - a dologgal kapcsolatos terheket. A haszonélvezőt terhelik a dolog használatával kapcsolatos kötelezettségek.


Vagyis lényegében azok a hibák, melyek gátolják a haszonélvezet gyakorlását, a tulajdonost terheli. Viszont az eredeti állapot helyreállítására kell törekedni, ha már írtad, hogy "anyósomnak nem jó akármilyen burkolat".

Persze egyénileg úgy állapodhattok meg, ahogy csak akartok.

(a galériás részt nem igazán értem)

2017. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! A galériásat majd felteszem külön kérdésnek,de úgy néz ki tisztázódott. Ha sógorom galériát és fürdőszobát akar,akkor fizesse ő!
2017. dec. 30. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:

A sógorodnak nincs haszonélvezete.

Ahol lakik, erre nem is szól az anyós haszonélvezete.

Tehát a sógor szívességből lakhat ott, az arany szívetek miatt.

Vagyis, örüljön, hogy nem hajítjátok ki.

Ha akartok, csináltok másik ajtót, de ha nektek úgy tetszik, akkor leszeditek a mostani ajtót is, és nem lesz ezután ajtó.

2018. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!