Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben panaszt tettem...

Amennyiben panaszt tettem emailben egy buszsofőrről az adott busztársaságnak, de több, mint egy hét múlva sem válaszolnak, úgy kihez tudnék fordulni?

Figyelt kérdés
Írtam egy panaszlevelet egy busztársaságnak, és kértem, hogy vizsgálják ki a benne foglalt esetet, és tájékoztassanak a fejleményekről. Azóta sem kaptam semmilyen választ! Mi a következő lépés? Köszi a választ előre is!

2018. jan. 2. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
30 napjuk van a válaszadásra, amit indokolt esetben - természetesen téged tájékoztatva róla - egyszer (vagy kétszer?) további 30 nappal meghosszabíthatnak.
2018. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szabálysértés miatt tett panaszt, akkor meg kell nézni a szabálysértési törvényben - 2012. évi II. törvény - kinek a hatáskörébe tartozik az ügy, a fővárosi, megyei kormányhivatal fővárosi kerületi, járási hivatalához vagy a rendőrséghez, illetve ha bűncselekmény miatt tett panaszt, akkor a rendőrséghez fordulhat.
2018. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mit csinált, hogy feljelentést tettél ellene?
2018. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a BKV-nak írtam panaszt, a honlapjukon, majd kaptam egy automatikus levelet, hogy írtam egy panaszt, és 30-on belül válaszolnak. Így is lett "kivizsgálták" az esetet (megállókihagyás - én a megállóban voltam). A sofőr természetesen nem emlékezett az esetre, a FUTÁR viszont nem naplózott ajtónyitást! Ők arra hivatkoztak, hogy nem hallhattam, hogy jön a busz, én meg örültem az igazamnak. Ennyi idő múlva már nem volt bennem düh. Szerencsére végül nem késtem el.

Szóval várj csak kérdező a bürokráciában egy hét kb egy másodpercnek felel meg!

2018. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!