Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az alábbiak közül kinek...

Az alábbiak közül kinek küldjem a panaszt a buszsofőrről?

Figyelt kérdés

Egy távolsági buszon lévő sofőrről írnék olyan információkat, hogy lopja a gázolajat, nem ad jegyet, hanem zsebre dolgozik bizonyos szakaszokon, meg még egy-két apróságot. Az interneten a társaság elérhetőségeinél az alábbiakat találtam, nem tudom, melyiknek írjak? A vezérigazgatónak? Vagy az ellenőrzési vezetőnek? Mindkettőnek, a biztonság kedvéért? Vagy esetleg valamelyik másiknak?


- vezérigazgató

- gazdasági vezető

- titkárságvezető

- humán-controlling vezető

- autóbusz-közlekedési vezető menedzser

- műszaki és minőségügyi vezető menedzser

- ellenőrzési vezető



2015. jún. 9. 09:25
1 2
 1/16 klopusz ***** válasza:
82%

Panaszos esetekben mindig a fejhez megyek, aki jelen esetben a vezérigazgató. Majd ő továbbítja az illetékesnek.


De azért figyelj arra, hogy amit leírsz, azt bizonyítani is tudd, különben rágalmazásnak minősíthetik.

Az, hogy nem ad jegyet, próbautazással ellenőrizhető, de az, hogy lopja a gázolajat, hogy bizonyítod?

2015. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Azért azt megnézném, ahogy egy mezei utas megállapítja, hogy lopják a gázolajat.


Egyébként nem véletlenül van ellenőrzési vezető neki címezd a levelet. Hagyd békén a vezérigazgatót. Ez nem az ő feladata.

2015. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Én az ellenőrzési vezetőnek írnék. De azt tudod ugye, hogy a vádakat ami miatt be akarod feketíteni a sőfort tényekkel igazolnod kell? Mert az, hogy " láttam ám!" vagy " Maris mondta, és ő sosem hazudik" bizonyíték nem elfogadható. Ha nem tudod bizonyítani amivel vádolsz egy embert, akkor az illető sőfor beperelhet rágalmazásért, és csúnyán megütheted a bokádat.
2015. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Hagyjad inkább, szerintem jobb ha mindenki a saját gondjaival foglalkozik.
2015. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
39%

Hagyd! Nem a te dolgod. Attól neked nem lesz károd, hohy ő lopja a gázolajat.


Ha név nélkül szólsz, nem foglalkoznak vele.


Ha nevedet adod, te jársz rosszul, mert esetleg nem enged felszállni ha nem fillérre pontosan számolod ki a pénzt, nem vár 3 másodpercet, ha futsz a busz után, sorolhatnám, mennyi törvényes útja van a kicseszésnek...


A jegyadást nem tudják rábizonyítani, mert csak törzsutasokkal teszi meg, próbavásárló idegennek úgyis ad.


Szóval, menj inkább moziba, és ne idegesítsd olyanon magad, ami nem a te dolgod!

2015. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%

Mindig a legfelső vezetőt kell értesíteni, majd az kiszignálja..ez természetes..


azontúl, ha az ellenőrzési vezetőnek írsz csak, az lenyúlja, mert kiderül a leveledből, hogy nincs rendben az ellenőrzés..

Tehát csak a vezérigazgatónak..neved, címed, tények..

Mellesleg nem illik árulkodni...

Felnőtt emberek, család, gyerekek, szar élet, kevés nyugdíj...

pár év, és hasonlóan fogsz lopni a munkahelyeden..csak még nem jött el a megvilágosodás ideje. későn érő típus vagy.

2015. jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Hagyjuk már ezt, hogy "nem a te dolgod" meg "ne árulkodj". Közpénzből finanszírozott, állami cégről beszélünk, ami közérdeket szolgál. A buszsofőr a gázolajjal és a menetdíjbevétellel az adöfizetők zsebéből lop. És ebben a kontextusban bizony indokolt feltárni az ilyen eseteket.
2015. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

# 7: egyetértek veled.

Ha a bliccelést sem szabad engedni, akkor a dolgozók se károsítsák meg a céget. Elhiszem, hogy a vezetők is nyúlnak, de nehogy már, a negatív példakép legyen a mérvadó - "Ha más is lop, akkor én is!"


Az, meg hogy kinek megalapozott a vádja, meg kinek nem, azt nem a mi tisztünk eldönteni. Ez legyen a kérdező baja/felelőssége.

2015. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Sose értettem ezt a "nem adok jegyet" hozzáállást. Azért a pár száz forintért marhára megéri kockára tennie a sofőrnek az állását, ráadásul miután kirúgták, feltételezhetően vissza is kell fizetnie az így okozott károkat. Vagy a vezérigazgatónak, vagy az ellenőrzési vezetőnek küldheted szerintem is, de én azt is el tudom képzelni, hogy leinfózzák a sofőrnek a dolgot, hogy vigyázzon ezentúl. Bár a próbavásárlók, ha kicsit ügyesek, addig kóstolgatják, amíg beadja a derekát.
2015. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ő maga vallotta be nekem, hogy lopja a gázolajat, és azt is, hogy nem ad jegyet, meg mennyi pénzt összelopott így. De bizonyítani nem tudom. Elég közelről ismerem, és megérdemli, hogy kicsesszek vele, de ez most nem ide tartozik.

Rágalmazásért meg csak ő perelhet be gondolom, és ha nem írom le a nevemet, akkor ott tartunk, hogy neki is bizonyítania kell, hogy én rágalmazom, és nem más...

2015. jún. 9. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!