Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Versenyek és vetélkedők...

Versenyek és vetélkedők szervezésével kapcsolatban hol találom, mi a hatályos jogszabály? Órák óta keresek a neten, és sehol semmi.

Figyelt kérdés

2018. jan. 10. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A Ptk.-ban, 2013. évi V. törvény, van egy rövidke rész 6:588. §, ha valami még eszembe jut, jelentkezem.
2018. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ez neten elérhető ingyenesen?
2018. jan. 10. 19:19
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de az azt hiszem másról szól, és tényleg elég rövid. Az szerintem arra vonatkozik, ha valaki pl. egy matematikai díjat tűz ki, mint például Erdős Pál annak idején sokat.


Engem a nem bejelentésköteles nyereményjátékok, vetélkedők, versenyek érdekelnek. Azt megtaláltam, hogy adózási szempontból mik a szabályok, de nem az érdekel. Azt is tudom, hogy be kell-e jelenteni, vagy sem, és ez mitől függ. De amit sehol nem találok, az az, hogyha nem kell bejelenteni, akkor azért vonatkoznak-e rá bármiféle szabályok, amiket be kell tartani? És ha igen, melyik törvényben található.

2018. jan. 10. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!