Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segítség, behajtás?

Segítség, behajtás?

Figyelt kérdés
Az történt velem hogy vissza kell fizetnem egy bizonyos összeget kaptam is felszólítást hogy 10 napon belül xxx összeget be kell adnom, ám ez lehetetlen mivel én nem dolgozom és semmi sincs az én nevemen. Na most mit tehet a behajtó ilyenkor? (Ha jön egyáltalán)

2018. jan. 19. 04:23
 1/5 Carragher_x ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt teheti, hogy fizetési meghagyást küld (ha a mostani nem az), amiből rövid időn belül végrehajtás lesz. A végrehajtó pedig az összes későbbi vagyontárgyadat és fizetésedet dézsmálni fogja, addig amíg a sok éves kamattal és eljárási díjakkal növelt összeget vissza nem fizeted.

Szóval köss egyességet!

2018. jan. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg semmid sincs, akkor olyan sokat nem tud tenni a végrehajtó.


Ha nincs végrehajtás alá vonható jövedelmed és lefoglalható vagyontárgyad, akkor megállapítja a végrehajtás szünetelést.


2 év szünetelés után megszűnik az eljárás, ha addig nem lesznek olyan körülmények - bejelentett munkád lesz, ahol keresel annyit, amire lehet végrehajtás, vagy esetleg lesz vagyonod - amik miatt folytatást rendel el a végrehajtást elrendelő bíróság.

2018. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy átadja bírósági végrehajtónak, aki akár személyes tárgyaidat is lefoglalhatja.
2018. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bemehet a lakásodba, és lefoglalhat olyan dolgokat, amikről azt feltételezi, hogy a te tulajdonodban állnak.
2018. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, és esetleg hogyan tudnék egyességre jutni vele? Valami opciót tudtok mondani?
2018. jan. 19. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!