Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ha egy ingatla...

Mit lehet tenni ha egy ingatlanért többet fizetnék, de a tulaj nem nekem akarja eladni, hanem annak aki kevesebbet kínál?

Figyelt kérdés
A tulajdonos egy rendőrségi ezredes, a vevő(ex-katona) pedig egy általunk bérelt pincét már megvett és mivel nem volt kulcsa hozzá se a tulajnak(örökölte az édesapjától akivel jó viszonyban voltunk, igy szóbeli egyezség alapján béreltük), se neki, majd az általunk használt borászati kellékeket ellopta. Megtudnánk őket szivatni rendesen, de nem a mi stilusunk ez. Mit lehet tenni emberi keretek között ellenük?

#elővételi jog #tisztességtelen szerződés
2018. jan. 23. 21:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy feltörte. :) Majd ezután lopta el az egyébként 50 ezer forint alatti értékkel rendelkező tárgyaink. Viszont mivel betöréses lopás, igy tudtommal bűncselekmény.
2018. jan. 23. 21:28
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit, mindenki azzal köt üzletet, akivel akar. Sztorid amúgy elég zavaros, nem értem, mi köze a címben feltett kérdésnek ahhoz, hogy ki hova tört be, de mindegy is.
2018. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A tulaj annak adja el a házát akinek akarja, ajánlattól függetlenül. Persze elvileg rosszul jár mivel kevesebbet kap, de semmi sem tiltja.
2018. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni. A tulajdonos annak adja el az ingatlanát, akinek szeretné, magántulajdonú ingatlanra egyelőre még nem kell versenytárgyalást kiírni. Gondolom, nincs elővásárlási jogotok az ingatlanra - csak akkor tudnátok megakadályozni az üzletet.

A pincés sztorit meg a betöréskor kellett volna megoldani, ehhez épp nincs köze.

2018. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez is egy pince közvetlen mellettünk. A köze a két dolognak egymáshoz, hogy ugyan az az elkövető mint aki a pincét vette meg. Mivel ismerjük a magyar igazságszolgáltatást, igy nem tettünk ekkor feljelentést, tekintettel az okozott kár mértékére is. Azért szeretnénk megvenni mert közvetlenül mellettünk van, ez ügyben nem tudom, hogy él e az elővásárlási jogunk.
2018. jan. 23. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Papír volt erről? Ha nem akkor nehéz bizonyítani, főleg, hogy a bérlemény után adót is kellett volna fizetni.
2018. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"... ez ügyben nem tudom, hogy él e az elővásárlási jogunk"

Ha van, akkor él. De a szomszédoknak általában nincs elővásárlási joguk.

2018. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha megvette a pincét, akkor minden joga megvolt hozzá, hogy feltörje. Az a korábbi tulajdonos felelőssége lett volna, hogy veled a szóbeli szerződést felbontsa és figyelmeztessen, hogy az értékeidet vidd el. Önálló ingatlanok esetében nincs elővásárlási jog.
2018. jan. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!