Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Baseball ütő az autóban...

Baseball ütő az autóban illegális?

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 15:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

Elveheti a rendőr, ha nagyon kötekedni támad kedve. Nézd a jogszabály szemével. Egy ütés erejét növelő eszköz van a kocsidban, az anyós ülés alatt/mellet, de nem vagy sportoló. Itt már elveheti a rendőr és készülhet szabálysértési feljelentés, mivel jogszabály szerint már megáll.


Nem logikusan kell nézni, hanem jogszabályi szemmel.

2018. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

"Egy ütés erejét növelő eszköz van a kocsidban, az anyós ülés alatt/mellet, de nem vagy sportoló. Itt már elveheti a rendőr és készülhet szabálysértési feljelentés, mivel jogszabály szerint már megáll."

Persze, gondolatbűn egyből!

Nem vagyok sportoló? Rám van írva? Épp ma fogom kezdeni az edzést!

"jogszabály szerint már megáll."

Mi áll meg?

"Egy ütés erejét növelő eszköz van a kocsidban"

Van ott több is, zseblámpa, golyóstoll, kulcscsomó, ezért már fel is kötnek, mert halmozom az "élvezeteket"?

2018. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Hidd már el nekem, hogy elveheti. Tudod bizonyítani, hogy sportoláshoz kell? Mert nekem elég fura lenne, ha az anyós ülésnél egy baseball ütő lenne tárolva, mindenféle egyéb sporteszköz nélkül. Ha elhiszed ha nem, jogszabály alapján már elveheti tőled.
2018. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Magyarázkodni meg lehet a rendőrnek, sokan vannak akik "okosak" és át akarják vágni a rendőrt, hogy na majd én megmutatom neki, az ilyen ember rosszabbul jár. De hozzáteszem, nem azt mondtam, hogy el fogja venni, hanem azt, hogy lehetőség meg van rá.
2018. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod bizonyítani, hogy sportoláshoz kell?"

Tudja bizonyítani, hogy nem? Innentől fikció.

A rendőr se hülye, nem akar az ügyészségre járkálni egy panasz miatt. Van fontosabb dolga is.

2018. jan. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem követtem el semmi féle bűncselekményt, szabálysértést azzal, hogy a kocsiban van, ezért nem fog csinálni semmit!
2018. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%
Mint mondtam, elveheti, ha akarja mert jogszabály alapján elveheti.m, az más tészta, hogy nem fogja elvenni, de elveheti.
2018. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"jogszabály alapján elveheti.m, az más tészta, hogy nem fogja elvenni"

Ok, megértettem.

2018. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!