Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A hétvégén kaptam egy szép...

Csatiboy kérdése:

A hétvégén kaptam egy szép csekket "rendfenntartó" szervezetünktől mert több illegális átalakítás is található az autómon. A beépített xenon szettbe kötöttek bele de felhozta a sötétített hátsó lámpát valamint a sport kipufogót is. Jogos volt?

Figyelt kérdés
A xenont elismertem de a másik kettőnél kiakadtam. A kérdésem h jogos-e ha el akarja venni a forgalmit a lámpa illetve a sportdob miatt?
2015. ápr. 26. 20:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Én egyszer valakitől azt hallottam, hogy megvan a szabály, hogy mit lehet az autón átalakítani. Vagy mire kell engedélyt kérni. A sötétített lámpákra tudom, hogy engedély kell. Ha nem volt akkor jogos a büntetés.
2015. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogos, hiszen az autód nem felel meg a törvényi előírásoknak. A sufnixenon miatt meg külön örülök, hogy megbüntettek, kevés balesetveszélyesebb dolog van, mint mikor egy ilyen idióta jön szembe.
2015. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Beviz Elek ***** válasza:
3%

Jogilag teljesen rendben van hogy megbüntettek, bár a rendszerrel nem értek egyet. Túl sok fölösleges korlátozás van életben. Sok ember az autóját nem melózni használja, hanem azereti bütykölgetni, tuningolgatni. Kicsit szabadabb teret kellene engedni az olyanoknak mint te.

Kit zavar egy ültetörugó? Kit zavar egy földig érő lökös? Kit zavar egy sportdob?

Nekem eddig egy utólagos xenon szett sem égette ki a szemem, érdekes... talán nem a lámpáját kell nèzni egy közeledő autónak.

Nekem is körbe van fóliázva a lámpa, ablak, sportdob van fent, stb. Engem is ugyanúgy megbüntethetnének az illegális átalakítások miatt (nem gyári kerék, toronymerevítő), pedig klasszisokkal jobb az útfekvése mint gyárilag.


Ja és nincs xenonom...

2015. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a rendszámot vettem volna le a helyükben.
2015. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos, már csak a sufnixenon miatt is, de a hátsó lámpa miatt is. A sportdobról pedig ha rendes helyen vetted volna, akkor lenne műbizonylatod és nem lenne gond vele.

Gondolom volt még pár dolog amit lusta volt felírni a rendőr, így tényleg örülhetsz, hogy a forgalmid megmaradt.

2015. ápr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
De egy sötétített lámpa burkolat vagy egy sportdob nem szurja ki senki kerekét vagy vakítja meg a szembe jövőt mégis ugyanabba a kategóriába tartozik...
2015. ápr. 26. 21:02
 7/22 anonim ***** válasza:
Igen. Hátsó lámpát nem sötétítünk, balesetveszélyes. Kresz tiltja is. Sport kipufogó műszaki vizsgán megmérték? Van róla papír, hogy megfelel? Gondolom nincs.
2015. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de napfényben elég nehéz látni ha fékezz az előtted lévő, a haverom így tolt meg autót. Rendőr egyből rá is verte a BMW-re, hogy hibás. Mert sötétített hátsó lámpája volt. Pedig nem ő volt a hibás. De így ő lett. Kapott egy szép nagy büntit is, és a másikról a helyszínen kellett lekaparni a fóliát. Azt mondta a rendőr simán rá lehetne verni a közúti veszélyeztetést a sötétített lámpa miatt. És akkor a jogsi is ugrik.
2015. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt jogos
2015. ápr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"De egy sötétített lámpa burkolat "


Egyik ismerősöm nemrég mesélte, hogy kamionnal majdnem telibe durrantott egy ilyen sötétített hátsólámpás boyracer Golfot, mert nem látta, hogy fékez.

A felvillanó féklámpára tudsz időben reagálni, ha csak azt veszed észre, hogy gyanúsan lassul előtted valami, akkor már lehet késő. Gondolom te sem szeretnéd, ha egy sóderes billencs tarkón csapna a saját csomagtérfedeleddel..

2015. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!