Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári perben első fokon...

Polgári perben első fokon téynleg meg lehet jelölni "jogi" képviselőmnek egy nem jogász családtagomat is?

Figyelt kérdés

Mivel nem vagyok otthon, a per viszont folytatódik ki tudja meddig. Az ügyvéd nem kötelező, de jól olvastam valahol, hogy saját magam képviseletére megbízhatok családtagot, aki helyettem megy el a tárgyalásra?

vagy ilyen nincs és csakis ügyvédet lehet?


2018. febr. 8. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a régi polgári perrendtartás hatálya alá tartozik az ügy, akkor az 1952. évi III. törvény - a polgári perrendtartásról - 13. § (2) bekezdésben megjelölt hozzátartozók lehetnek a perben meghatalmazottak, ha az új polgári perrendtartás hatálya alá tartozik az ügy, akkor a 2013. évi V. törvény, a polgári törvénykönyvről, 8:1. § (1) bekezdés 2. pontja szerinti hozzátartozók lehetnek meghatalmazottak.


Az új polgári perrendtartás hatálya alá tartozik az ügy, ha az 2018. január 1-jén, vagy azt követően indult.

2018. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

na de ez a bírák kizárásáról szól ...


engem az érdekelne h mint peres fél meghatalmazhatok-e vkit a képviseletemre, aki nem ügyvéd és nem jogász, csak simán pl családtag

2018. febr. 8. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Igen, régi pp. 67§. (1) a, keress rá.
2018. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na jó, feladom.


ne haragudj, nemtom éretelmezni, hogy a 67/4a alkalmazásában a 87/c szerinti 12/b ben megjelöltek, nem hiszem el h nem lehet egy tételes felsorolást emberi módon leírni ... komolyan, 15x elolvastam, és ha akarom így értem, ha akarom amúgy, de persze jó kérdés h jogi nyelvezetben vajon egy vesszőre pl mennyire figyelnek, mivel kapásból más érelmet ad a mondatnak itt is ...

Vagy ez megint az az eset h szándékosan sokértelmű, hogy lehessen bárhogy értelmezni?

2018. febr. 8. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az ügyvéd nem kötelező, de jól olvastam valahol, hogy saját magam képviseletére megbízhatok családtagot, aki helyettem megy el a tárgyalásra?"


Igen, megbízhatsz, de az nem jogi képviseletet fog ellátni, csak képviselni fog téged.

2018. febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

értem köszi, na ez nekem pont jó lenne, és még elárulnád h ezt pontosan mi írja le, azaz konkrét Pp. xxx ?


egyrészt nem vagyok, másrészt a sajét ügyvédem elkezdett összejátszani az ellenfél ügyvédjével, széndékosan az ő malmára hajtja a vizet, és ennél nyilván csak jobb lehet ha van ott vki, aki tuti engem képvisel.

2018. febr. 10. 08:40
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Jogi képviselőként nem járhat el a nem jogász családtag, azonban meghatalmazottként igen.


Ha 2018. január 1-e előtt indult az ügy, akkor az 1952. évi III. törvény (régi Pp.) 66. §-a rendelkezik erről. Azt, hogy ki lehet meghatalmazott a 67. § tartalmazza.


Ha 2018. január 1-én vagy azt követően indult az ügy, akkor a 2016. évi CXXX. törvény (új Pp.) 64. §-a az irányadó. Azt pedig, hogy ki lehet meghatalmazott a 65. § tartalmazza.

2018. márc. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi. most még nem kötelező a jogi képviselő, szóval akkor ez így menni fog sztem.
2018. márc. 7. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!