Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd szemetet, sittet...

A szomszéd szemetet, sittet hordott a telkemre - érdemes feljelentést tenni, vagy mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Örökölt zártkerti telek, sajnos messze van és nem tudunk vele foglalkozni, most viszont szeretnénk eladni...


Évek óta nem voltunk kint, és most láttuk, hogy a szomszéd romos épülete eltűnt, és a telkemen kb. 15 m3 sitt (beton födémdarabok, salakbeton téglatörmelék) van, amit biztosan ő hordott oda (emlékszem, felismerem az épület részeit, építőanyagát).


Próbáltam beszélni vele, de egy az egyben közölte, hogy semmi köze hozzá, nem tud semmiről, és csináljak amit akarok!


Aztán beszéltem egy ismerősömmel, aki régen rendőr volt - mondta, hogy nem tehetek semmit, mivel nem tudom bizonyítani, hogy ő hordta oda. Tehetek feljelentést ismeretlen tettes ellen, a nyomozás 60 nap alatt lezárul, és ennyi (aztán esetleg megbüntethet engem az önkormányzat vagy a környezetvédelmi valami, hogy szemetet tárolok a telkemen), illetve polgári pert is indíthatnék, de szintén a bizonyítás hiányában én vesztenék, és aztán rágalmazásért még be is perelhet a szomszéd.


Mi a legjobb megoldás?


2018. febr. 10. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
éjjel visszapakolod
2018. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a google earthen műholdon keresztül, hogy hol volt régebben az épület. Archiválva vannak régebbi időpontok is.
2018. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak képek a szomszéd tanyájáról (amikor még egyben volt) és láthatóak rajta azok a részek, amik állításod szerint a törmelékben jól kivehetőek, akkor azt felhasználhatod bizonyítékként. Ha ilyen nincs, akkor szemtanúkat kell keresni, akik látták, ahogy a szomszéd elbontja és a sittet áthordja a másik telekre.
2018. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp jelentsd fel, a környébeli lakók biztosan emlékeznek rá, miféle épület volt. És vajon mit mond a szomszéd, amikor megkérdi a rendőr, hova tette a sittet? Meg ez a google maps is jó lehet. Előtte esetleg adj ultimátumot a szomszédnak: vagy eltakarítja, vagy megy a feljelentés. De ha a rendőrség nem is megyy semmire, polgári perben még akkor is nyerhetsz. (kártérítés)
2018. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ettől féltem, szóval nem tehetek semmit :(


A törmelék úgy felismerhető, hogy emlékszem a korlátra, teraszra, meg a födémpanelokra - amik most repedve, darabokban vannak a telkemen.

Sajnos tanú nincs, a többi szomszéd is ritkán jár ki, a műholdfelvétellel meg nem sokra megyek, azon csak egy halvány szürke pont van (ha esetlegesen felmerülne, mit is kezdett a sittel, egyszerűen mondhatja, hogy elvitette).


Éjjel visszahordani meg nem tudom, a több tonnás darabokat csak komolyabb markolóval lehetne mozgatni... biztos nem tűnne fel senkinek.

2018. febr. 10. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Fel kell jelenteni.

Bizonyos esetekben a bizonyítási teher megfordul, tehát a terheltnek kell bizonyítania egy tényt.

Ilyen ez is. Ha az épületét elbontotta, akkor nyilván a sittet is elhordatta valakivel. Ezt a személyt kell csak megneveznie.

Az ugyanis elég valószinűtlen, hogy ha a sitt elhordásáért fizetett, a megbízott éppen csak az ő szomszédjában lévő telekig vitte volna el a szemetet.

Azt bizonyítsa be a kötsög, hogy hova tette az épület bontásából keletkezett sittet.


PP-n is nyert ügy az ilyesmi.

Ráadásul környezetkárosítást is elkövetett a majom.

2018. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!