Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden éjszakát végig ugató...

Minden éjszakát végig ugató szomszéd kutya ellen valami megoldás?

Figyelt kérdés
Egy eszméletlen hulye kutya van a szomszedunkban. A tipik olyan ami csak ugat a semmiert. A gazsai se lehetnek kulombek mert hihetetlen h egesz rohadt ejszaka nem szolnak ra. En mar tobbszor kimentem raorditani, nekem csak mégjobban elkezdett ugatni. Nekem is van 2 kutyam, ha nagyon ritkan ok is ugatnak valamit hosszasabb ideig de amugy ember sehol, max egy macska akkor nyilvan kimegyek rajukszolni es abbahagyjak. De a szomszed kutyara senki nem szol, ha en meg is teszem csak rosszabb...nemfogok fuldugoban kenyelmetlenul aludni minden ejszaka.

2017. aug. 30. 00:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%
Füldugónál jobb megoldást nem tudok én sem, meg lehet azt szokni, előbb mint az ugatást :/ De a kutyák is változhatnak, vagy mióta csinálja ezt folyamatosan?
2017. aug. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Megpróbálod megbeszélni a szomszéddal. Ha ez nem működik akkor elmész a jegyzőhöz és írásban teszel bejelntést.

A kutya valószínűleg azért ugat mert gondolom sosincs sétáltatva, semmi ingem nem éri és nincs lefárasztva sem, hogy éjszaka aludjon. Sajnos sok mindent nem tudsz tenni mert amég marad ez a helyzet addig ugatni fog.

2017. aug. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem akarsz szólni a gazdájának, mert lehet hogy a gazdája a kutyáinál is hülyébb, akkor ultrahangos kutyariasztóval is próbálkozhatsz. Mert tartós kialvatlanságot okoz az ugatása. Aminek komoly hatásai is vannak az egészségre. Tapasztalatból mondom, mivel van egy társasházi lakásom, ahol elég sötét emberek is laknak és egész éjjel vonyítani szokott a kutyája, meg persze nappal is. Mikor megláttam a gazdáját elborzadtam mert zombit láttam. Így érthető hogy nem is érzékeli a saját szobájában egész éjjel ugató és vonyító ebet.
2017. aug. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Üdv a klubban :D

Nekünk is van ilyen szomszédunk. Amikor nemrég 3 éjszaka folyamatosan ugatott, és arra nem voltak képesek, hogy hátracsukják (akkor kevésbé hallatszott volna), fogtam a telefont és felhívtam őket az éjszaka közepén. Full higgadtan megmondtam nekik, hogy csináljanak valamit a kutyával, mert ezt nem lehet kibírni.

Nem mondom h örültek nekem, de nem nagyon tudtak balhézni, mert nem csináltam fesztivált és jogos volt.

Azóta ha ugat a kutya, általában kimennek rászólni.

2017. aug. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Gondolhatjátok milyen az amikor egy 60 lakásos társasházban legalább 4-5 kutya van és éjjel-nappal egymást hergelve vonyítanak meg ugatnak. Persze nem a kutyára haragszom ilyenkor mivel értelmesebb mint a zombi gazdája. Hanem a zombikra, akik annyira sötétek és érzéketlenek másokra hogy így zavarják a munkában megfáradt pihenni vágyókat. Persze néhány lakó be szokott olvasni nekik jól, de megérdemelték.

Nem beszélve arról hogy az nem kutyatartás amit csinálnak hanem állatkínzás. Mert le nem viszik ám sétáltatni vagy mozogni. Hanem be van zárva életfogytig a beton kriptába szegény állat.

2017. aug. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Duenna ***** válasza:
9%
A kutya dolga az ugatás. a kutyák ugatással beszélnek egymás között. Ők értik a saját hangjuk skálájából, hogy kinek mi a közölni valója. Tehát az ugatás nem attól függ, hogy a gazdája milyen, a kutyának egy természetes dolog az ugatás, mint az embernek a beszéd. Mondhatjuk azt is, hogy a kutya egy élő jelzőberendezés. Ezt mindenkinek meg kellene érteni. Akit zavar a kutyaugatás, nem tudja megszokni, az szólhat a kutya gazdájának, hogy vigye olyan helyre, hol nem hallatszik át az ugatás. De azért leköpdösni a gazdát, mert ugat a kutyája, vagy a kutyát kárhoztatni, ez egy végtelen tudatlanság.
2017. aug. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

#4-es vagyok, és egyáltalán nem értek veled egyet, kedves utolsó.

Nekem is van kutyám, ráadásul iszonyatosan hiperaktív még 9 évesen kis, régen pedig nagyon ugatós is volt.

Ahogy megismertem őt, szépen rájöttem, hogy mikor miért ugat. Egészen más hangszíneken ugat, amikor idegen jön hozzánk, egy sünit talál, játszik, közeledik a postás stb.

Ha pl sünre/macskára ugatott, értelemszerűen nem a kutyát büntetem, hanem megpróbálom elhárítani a probléma forrását. Ha pl postára ugat, akkor sincs értelme őt büntetni, amúgy is abbahagyja hamar.

De! Kölyökként például csinált olyat, minden reggel a szomszédot elválasztó kerítés mentél rohangált, és ezerrel ugatta őket, amikor mentek etetni az állatokat (volt nekik egy csomó). Vagy szimplán rájött az 5 perc, és ugatott éjszaka a világba, holott egyik kutya sem reagált rá.

Ilyenkor vettem a fáradtságot, és akár az éjszaka közepén is kimentem rászólni. Ha a harmadik felszólítás után s újrakezdte, akkor pedig büntetésből be lett zárva a kennelbe 20 percre.

Pár hónap alatt leszokott az értelmetlen ugatásról, és a szomszédok sem kívántak minket a pokolba. Szerintem a felelős állattartás része, hogy a kutyádat úgy neveled, hogy ne zavarja a szomszédokat éktelen ugatással.

2017. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mar tobb mint egy eve csinalja. Nem mondom h minden ejszaka de tulnyomo tobbsegben igen. Most telt be a pohar mivel terhes vagyok es jolenne aludni is nemcsak a fektelen ugatast hallgatni orakig. A kutyak persze ugatnak. De nem mind1 h mit es miert. A semmit ugatni nem eppen az a dolog amit kene még ha olyat hall is, mas szomszed avagy az en kutyaim nem ugatnak mivel tudjak h nincs jelentosege. Viszont ez a kutya valoban neveletlen plane igy h megszokja senki se szol ra. Ha en ki is megyek hajnalban raszolni mint mar irtam is csak mégjobban elkezd ugatni mivel en idegen vagyok a szamara. A gazdajanak kene raszolni. Mar gondoltam en is arra hogy felverjuk oket hajnalban. H erezzek milyen is az. De még elobb megprobalunk beszelni veluk. Csak sajnos nem eppen ertelmes szomszedok akadnak korulottunk...mindenesetre koszi a segitsegeket. A fuldugo felejtos. Hasznaltam de hosszutavon faj tole a porc.
2017. aug. 30. 22:55
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Inkább neveld meg, az az egyszerűbb. Youtube, ugatásról leszoktatás
2017. szept. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Hogy neveled meg a szomszéd kutyáját a kerítésen keresztül?
2017. szept. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!