Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek milyen hatása...

Szerintetek milyen hatása lenne az alkoholfogyasztás korhatárának 21 évre történő felemelésének?

Figyelt kérdés

Tehát csak a 21. életévét betöltött személy vehessen alkoholt.

Valamint egy szigorúbb ellenőrzés a szórakozóhelyeken/házibulikon/utcákon. És bírságolni (szondázni), ha esetleg ezt a szabályt megszegik mind a szórakozóhelyek, mind a 21 alattiak.



2018. febr. 25. 09:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
Ennek ugyanolyan hatása lenne, mint a dohányboltok esetében, növekedne a forgalom. Szinte hasonló a helyzet a drogpiacon is. Minden, amit tiltanak és korlátoznak, az sokkal kívánatosabbá válik. Ezt persze minden tájékozott ember tudja, de fafejűek folyamatosan születnek.
2018. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%

És akkor mi van, ha betiltod a vásárlást még a 20 éveseknek is? Mint valaki korábban említette, fogyasztani ugyan úgy lehet. Mellesleg szerintem hülyeség ez a felfogást, már mindenki mindent tiltani akar. Egyrészt ettől nem lesz kevesebb alkoholista, mert beszerzi illegálisan vagy a szabályokat megkerülve, másrészt megint a társadalom egyik fele miatt büntetjük a másikat.

Oké, vannak sokan akik 16 évesen már holt részegek, meg minden hétvégén berúgnak, de ezek miatt én nehogy már ne vehessek egy üveg bort magamnak 18 évesen :D Abszurd az egész.


Mellesleg össze-vissza vannak az életkorok, 18 évesen már felnőtt vagy, dönthetsz egy ország sorsáról a szavazatoddal, de azért annyira érett még nem vagy, hogy alkoholt vásárolhass. Most akkor hogy is van ez? Én ha tehetném leszállítanám 16 éves korra, de addig betiltanám nem csak a vásárlást hanem a fogyasztást is. Sokkal korrektebb lenne.


Szondáztatni jelenleg amúgy felesleges ilyen szempontból, mert mint írtam és írták, fogyasztani bárki fogyaszthat, boltokban elkérik a személyidet, szórakozóhelyen meg kiadják mindenkinek, vagy ha nem, odajön egy felnőtt és megveszi neked. Sokkal szigorúbb ellenőrzést a jelenleginél nem fogsz tudni elérni.

2018. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%

Mi is mind jártunk már inni kocsmákba és italboltokba (manapság Nemzeti) piát venni 16 éves koromtól, gimi harmadik osztálytól kezdve.


5-ből 4-szer kiadták az italt. Csak annyi történt volna, hogy további 3 éven keresztül 5-ből 1-szer elkérik a személyim, én meg azt hazudom hogy otthon hagytam és elsétálok egy másik helyre próbálkozni.


24/F

2018. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy az eddigi válaszolók többsége hány éves? :D Ti nem voltatok 18 év alatti alkoholfogyasztók? (Oké, ha 40 vagy felette vagytok, megértem ha kisebb eséllyel)
2018. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Mojjo ***** válasza:
61%
@14: Ne hülyéskedj, a 40 felettiek is bőven ittak fiatalkorukban. Én nem vagyok ezek korosztály tagja, de már majdnem, és bőven ittunk. De apám is ment kocsmatúrákra a nagyapámmal bőven 18 alatt,a nagyapám meg a dédapámmal. Régebben pláne alap volt, hogy a fiatalok isznak, csak akkor senki nem hőbörgött ezen.
2018. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 szántóvető ***** válasza:

a 10-es válaszoló megértette.a 12-es nem.a kérdés az alkoholfogyasztásra vonatkozott,nem a vásárlásra.

"#1 Vannak országok ahol a 21. életév a határ, pl. USA."-21 éven aluli nem fogyaszthat szeszes italt?ezt csak viccnek szántad gondolom.

2018. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%

Kutya nem kéri a személyit amikor piát vesz egy gyerek, tőlem sem amikor Zamárdiban vettem a vodkát meg tonikot a bulira 16 évesen. 15 éveseket (mint a cigány késelő) simán beengednek szórakozóhelyre, csak néha ellenőrizgetnek amíg elül a balhé. Nem tudják utolérni magukat az ellenőrzésekben, nincs kapacitás se. Ha egy hely lebukik, kap valami büntetést ami a heti bevétel tizede.

Felemelhetnék 25 évre is a korhatárt, semmit sem ér. A drogokat is tiltják, mégis az tolja aki akarja.

Itt nem a hozzáférhetőség a probléma, hanem a piálás társadalmi elfogadottsága a szegények között. A ruszki vodkás prolin is jót röhög az ember, ahogy a magyar páleszoson is. Már hungarikum lesz. Nagyon előkelő helyen vagyunk itt a keleti blokkban ilyen téren és ez nem véletlen. De azért azt is meg lehet nézni, hogy a top 30 között nincs túl nagy lemaradás, Európa és ázsia nagy része tele van alkesszal. Ezen nem lehet segíteni, aki inni akar az fog is és nincs az a felvilágosítás, kampány és tiltás ami ezen változtatna. A drogos is megszerzi az adagját így vagy úgy, az alkesz is meg fogja.

Egy dolgot változtatnék meg: aki keményen és kimutathatóan iszik annak a TB-je és a gyógyszerei 10x annyiba kerüljenek, mint egy normál fogyasztóé. Ne a társadalom fizesse a drága gyógyszereit és kezeléseit, hanem az alkesz maga.

2018. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%

15:

Oké. Nem akartam senkit leöregezni (tudom hogy te sem vetted magadra), csak amikor erről folyik a beszéd, akkor most is azt látom hogy szinte mindenki olyan elvontan beszél, ahelyett hogy simán csak visszaemlékezne a saját fiatalkorára.

2018. febr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Az jó lenne.
2018. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Mint írtam komolyabb ellenőrzéssel/szankciókkal lenne értelme. Azt én is tudom, hogy a tiltás magában nem ér semmit. És igen, betiltani a fogyasztását birtoklását, nem csak a megvásárlását. Magával a vásárlással nem lenne gond, csak a fogyasztással.;)

De azzal is tisztában vagyok, hogy az itteni közösség nagy része 14-18 éves, és az "eddig is lehetett, úgy sem tudják megtiltani" filozófiát vallják.

2018. febr. 25. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!