Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek milyen hatása...

Szerintetek milyen hatása lenne az alkoholfogyasztás korhatárának 21 évre történő felemelésének?

Figyelt kérdés

Tehát csak a 21. életévét betöltött személy vehessen alkoholt.

Valamint egy szigorúbb ellenőrzés a szórakozóhelyeken/házibulikon/utcákon. És bírságolni (szondázni), ha esetleg ezt a szabályt megszegik mind a szórakozóhelyek, mind a 21 alattiak.



2018. febr. 25. 09:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

20:


De te magad nem voltál 14-18 egyszer?!


(Én 24 vagyok.)

2018. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nekik nem sikerült akkora forrásokkal, akkor itt Kelet-Európában egyenesen őrültség lenne.

Ez nem a 14-18-asok heppje, hanem a kemény és tagadhatatlan tények.

2018. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Megszereztük mi azt kamaszként is, semmi hatása nem lenne :D

Egyébként nem ezt tartom megoldásnak, hanem a tájékoztatást, nevelést. Hogy vedd észre magadon vagy a környezeteden, ha alkoholproblémával küzd valaki, és tudd, hogy mit kell tenni, hova kell fordulni; meg hogy ne egy lakóövezetben dajdajozz részegen, hanem az erre alkalmas szórakozóhelyen.

Én nem iszom, de lakótelepen látom, hogy néhányan tudnak úgy fogyasztani, hogy ülnek a padon egy borral és kulturáltan, normális hangerővel beszélgetnek, míg mások már két sör után őrjöngenek...

2018. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
41%
A legszembetűnőbb hatása az lenne, hogy itt, ezen az oldalon már nem azt kérdezgetnék hetente, hogy a 18. születésnapján már vehet-e alkoholt, vagy meg kell várnia a másnapot.
2018. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!