Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért büntetés a börtön?

Miért büntetés a börtön?

Figyelt kérdés
Úgy értem, miért látja, érzi mindenki büntetésnek?

2018. márc. 9. 12:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"1.van magánzárka 2. a cellatársakkal jóban is lehet lenni"


A magánzárka büntetési nem a börtönön belül.

A cellatársakkal jóban lehet lenni, nyilván ajánlott is, de azttól még adott időre kell kelni, adott helyen kell tartózkodni, adott élelmet kell fogyasztani és a szabadság mellett a szex hiányát is el kell viselni, bár ezt egyesek odabent megoldják olyanok kárára, mint pl. te.

2018. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ha szabad vagyok, oda megyek és akkor, amikor akarok. Azzal beszélek, akivel akarok. Azzal tartok kapcsolatot és olyan kommunikációs eszközzel, ahogy akarok.

Elmehetek szórakozni, elmehetek vásárolni, együtt lehetek a családommal, a barátaimmal. Rendes munkabérért dolgozhatok.

Nem vagyok kénytelen elviselni mások szemétkedéseit, nem kell olyan szexuális dolgokba belemennem, amibe akarok. Nem kell a saját nememmel együtt lenni, ha nem akarok.

Nos, van néhány előnye a szabadságnak.

Meg aztán hiába tanulhat valaki bent a börtönben. Szerinted kinek van nagyobb esélye, pláne a mai munkanélküli világban. Egy olyannak, aki soha nem volt büntetve és vannak iskolái, vagy egy olyan, aki bár hiába tanult, de valószínűleg évekig nem fog erkölcsi bizonyítványt kapni?

2018. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy a börtönön kívül is van korlátozottság.

Nem bizros, hogy mindig el tudunk menni oda, ahová akarunk. Nem biztos, hogy azt a munkát végezhetjük, amelyet szeretnénk. Stb.

2018. márc. 10. 09:31
 14/22 anonim ***** válasza:

Akkor helyesbítek. Nagyjából oda mehetek, ahová akarok, vagy esetleg megengedhetek magamnak, azért van választás a munka terén, ha egy ideig végzek is olyan munkát, amit utálok, lehetőségem van válogatni és keresni egy jobbat, amit ha megtalálok, akkor az akkorit otthagyhatom. A börtönben oda mehetsz, ahová megengedik (és ezek lehetősége baromira korlátozott!), hogy mehetsz, és a munka terén sincs nagy változatosság, pláne nem előrelépési lehetőség. :)

És a többire miért nem reagálsz, amit írtam? Miért csak ezt a kettőt emelted ki?

2018. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Szórakozni (és egyebeket tenni) helyhez kötve is lehet.

Elviselni mások szemétkedéseit-ilyenről a "szabad" világban még nem hallottál?

Nem kell belemenni általad nem akart szexuális játékokba:ezt nem értem.


Végső soron oda akartam kilyukadni: a börtönben levés is egy éppen olyan állapot, létforma (tud lenni), mint számos egyéb, megvannak a maga előnyei, a maga hátrányai. A börtönben is van szabadság, mint ahogy a börtönön kívül is van korlátozottság.Lehet teljes életet élni a börtönben, mint ahogy lehet hiányos, akár üres,értelmetlen életet "szabadon". A börtön azért büntetés, elsősorban, mert az ember úgy áll hozzá, annak tekinti.

(Pár előnye: biztos szállás és élelmezés, télen fűtés...)

2018. márc. 11. 09:33
 16/22 anonim ***** válasza:
Te azt nem érted meg kérdező, hogy az az ember, akinek van élete, családja, munkahelye, emberek közé jár és tisztes, normális életet él, annak büntetés a börtön, ugyanis mindettől megfosztják. Nyilván, aki ezt az életformát ismeri, mint a visszaeső bűnözők, annak nem büntetés a börtön, hisz a börtönön kívül sincsenek meg számára ezek a dolgok. Nyilván neked sem, mert akkor értenéd, hogy miről beszélünk.
2018. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Aki azt az életformát követi, amit leírtál, igen, annak büntetés a börtön, hisz a börtönben így élni nem igazán lehet. Én más életfilozófiát követek, amely szerint a szükséges élettel összeegyeztethető a börtön.
2018. márc. 13. 15:20
 18/22 anonim válasza:
A büntetés-végrehajtàs célja,hogy a tàrsadalomra potenciàlisan veszèlyes személyeket elkülönítse.Kettő,hogy reintegrációs neveléssel vissza illessze a bűnelkövetőket a társadalomba,ezáltal a társadalom jogkövető tagjaivá váljanak.Amúgy hülyeséget beszélsz.A magánzárka az büntetés a börtönön belül is.Fegyelmi vétség esetén,max 20napig tarthat a magánelzárás.Utána visszakerül a zárkájába.üdv egy smasszer
2018. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy büntetés a böri, ezt több év letöltendő után írom
2018. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: a te szempontodból, a te életformád számára büntetés. De lehet látni máshogy is.Igaz, én még sose voltam börtönben, nem tudom, hogy reagálnék rá.
2018. márc. 18. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!