Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az orvosnak joga van ennyi...

Az orvosnak joga van ennyi magán dolgot kérdezni tőlem?

Figyelt kérdés

Már nem ez az első alkalom, hogy kórházi vizsgálatok alkalmával faggatnak a privát dolgaimról, de most már kezd betelni a pohár. Először is azzal kezdeném, hogy elég jó módú családból származom és nem dolgozom, mert a megélhetésemhez nincs rá szükség, mivel van 3 ingatlanom kiadva és van egy kis cégem Ausztriában, ami után természetesen odakint adózom. Ez megértem, hogy sokaknak szúrja a szemét, mert hát ugye munkaalapú társadalom vagyunk és dolgozni muszáj jó elvtárs módjára, de én azért nem ülök be egy gyárba robotolni, hogy másnak megfeleljek emiatt. Szüleimnek sokat köszönhetek, hogy megalapozták a jövőmet, el is herdálhattam volna a vagyonomat, helyette okosan befektettem. Nem hiszem, hogy ezért szégyenkeznem kéne bárki előtt is. Arról, ha másnak nem adatik meg ez a lehetőség, szabadság, arról nem én tehetek.


De én úgy látom, hogy Magyarországon nagyon nehezen nézik, ha valaki nem éhbérért robotol. Ebbe az orvosok és az egészségügyi dolgozók is bele tartoznak, mert személyeskednek folyton, hogy mivel töltöm a napjaimat, a betegségem csak afféle kitalálmány, amit a túl sok szabadidőm miatt találok ki magamnak, stb. Ezt mondják a képembe és nem hiszem, hogy ez nem sért valamilyen személyiségi jogokat. Először is mi köze egy orvosnak ahhoz, hogy mivel töltöm a napomat és miből élek,stb? Ez a fideszes mentalitás átjár minden közintézményt és egyre messzebb mennek el a személyeskedésben. Meglátszik, hogy közünk nincs a jogállamisághoz, mert egy normális országban ezért simán perelni lehetne szerintem.


A másik dolog meg, hogy úgy kb. 6 éve volt egy peres ügyem az egyik kórházzal,amit megnyertem és kaptam pár millió forint kártérítést, gondolom ez is nem javít a renomémon a szemükben és fájó pont, hogy azt a pár milliót is muszáj bolt nekem kifizetniük. Szerintem ez jogsértő rám nézve, amit ezek az orvosok és a kórház folytat ellenem, Hová lehetne fordulni ebben? Van olyan civilszervezet ami foglalkozik ilyen ügyekkel?



2018. márc. 9. 13:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon ostoba vagy, hogy minden közszférában dolgozót (vagy csak simán a bunkó embereket) Fideszesnek gondolod. Mindenesetre van az a fizikai és szellemi aktivitást nélkülöző életmód, ami hozzájárul a betegségek kialakulásához.

Amúgy meg most is te árultál el magadról információt, holott semmi köze az osztrák cégednek ahhoz, hogy mit kérdezhet egy orvos és mit nem.

2018. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
30%
Őszintén? Én a helyedben inkább Ausztriában mennék orvoshoz, nem itt. Ne öld, rombold magad azzal, hogy a magyar egészségüggyel harcolsz. Ez ilyen sajnos.
2018. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
82%

Az orvos azért kérdez, hogy meg tudja állapítani mi a bajod, hatásos-e a kezelés, stb.

Nekem inkább üldözési mániád van.

2018. márc. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
92%
*Neked (akart lenni)
2018. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Kedves #1-es! Szerintem kihúzhaznád a nyelved a narancsok hátsójából. Hozhat meglepetéseket az április és akkor csúfosan fenékre pottyansz a magadfajtákkal együtt...


Ausztriát csak azért említettem, mert odakint fizetek adót, idehaza semennyit és ez sem tetszik gondolom a dicső kormányodnak.

2018. márc. 9. 13:52
 6/43 A kérdező kommentje:
A TB-t azt fizetem természetesen.
2018. márc. 9. 13:57
 7/43 anonim ***** válasza:
73%

Mivel az életvitelnek, és az életvitelünket legalább fele részben a munkakörünk határozza meg, kulcsfontosságú szerepe van az egészségügyi állapotunk kialakításában, és formázásában az orvosnak igenis tudnia kell, hogy mivel foglalkozik a beteg. Ezt javasolják is az orvosin, hogy anamnézis felvételénél kérdezzenek rá.


Te beteg vagy, ahhoz, hogy kezelni tudjanak tudniuk kell hogyan élsz.

Jogod van megtagadni a válaszolást, de akkor az orvosnak jogában áll elutasítani a kezelésed. Ugyanez fog történni más országban is. Úgyhogy ne hisztériázz itt. Egy ennyire nem kooperáló beteget szinte minden orvos páros lábbal rúg ki...


Ne hisztériázz itt a Fideszről, hány éves vagy 24? Azt hiszed, hogy 2010 előtt másképp működött a világ?

2018. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
74%
3-as! Honnan tudod, hogy nem épp pszichiátrián kezelik?
2018. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
88%

Joga az van hozzá, hogy az kérdez, amit akar, ahogy neked is jogod van ahhoz, hogy NEM VÁLASZOLSZ! Erről ennyit.


Azt a részét teljesen megértem az irományodnak, hogy nem dolgozol, hanem befekteted amit a szüleid rád hagytak és ebből élsz, én is hasonló helyzetben vagyok, mondjuk én dolgozom is mellette, de olyan munkát ami kb. semmittevésből áll.


Na de az, hogy orvosok túl sok hülyeséget kérdeznek, annak mi a fene köze van a fideszhez??? Ezt nem értem, hogy hogy jön ide? A jelenlegi egészségügy helyzetét, meg az ott dolgozók fizetését figyelembe véve kétlem, hogy sok fideszes lenne közöttük. Ez a pereskedés meg szerény véleményem szerint fölösleges idő és energiapocsékolás függetlenül attól, hogy jogilag igazad van e vagy sem.

Az, hogy ilyeneket mondanak, hogy a "betegséged csak kitalálmány" nem személyiségi jogokat sért, hanem egy szimpla orvosi megállapítás, ami lehet téves vagy helytálló. Több orvoshoz is el kell menni a panaszokkal, ha mindegyik ugyanazt állapítja meg, akkor nagy valószínűséggel igazuk van.

2018. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
71%
8. Mondjuk nem lepne meg.
2018. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!