Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezhet, hogy a rendőrség a...

Létezhet, hogy a rendőrség a nyomozás közben figyelmen kívül hagy perdöntő bizonyítékokat?

Figyelt kérdés

Tanúból lettem gyanúsított majd egy ügyvéd tanácsára minden olyan létező papírt eljuttattattam a nyomozónak, melyek igazolják, hogy nem követtem el az adott cselekményt (nem is tartózkodtam Magyarországon a kérdéses időben) de a rendőrség mégis vádemelési javaslattal továbbította az anyagaimat ügyészségnek. Ilyenkor mi van? Az ügyész fogja a teljes védekezésemet figyelembe venni, és simán ejtheti a vádat?


A gyanúsítás az, hogy illegális szoftvereket telepítettem több ügyfélnek, mikor egy számtech. üzletben dolgoztam,és ezzel 1,5 millió forintos kárt okozva. A felrótt cselekmények már utána történtek, hogy felmondtam és külföldön vállaltam munkát.

Amúgy géplefoglalás sem történt nálam.


(Az mennyire etikus/törvényes, hogy tanúként beidéznek, és miután megkérdezte a rendőr, hogy dolgoztam-e ezen a helyen, közölte, hogy innentől gyanúsítottként hallgat ki?)



2018. márc. 12. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Önmagában a leírt dolog még nem kizáró a vádemeléshez, ugyanis telepíthetted korábban a gépeket.

Ehhez szakértő bevonása kell.

Amúgy amikor átadtad a nyomozónak az iratokat az adott róluk igazolást, iktatta, nyilvántartásba vette?

Ugye van másolatod?

2018. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
persze, másolatot kaptak és iktatva is lettek. 2012 óta nem dolgozok ott, a kérdéses cselekmények 2014-2016 között történtek.
2018. márc. 12. 10:58
 3/15 anonim ***** válasza:

Az elitéltetéstől még messze vagy.

Először az ügyész vádat kell, hogy emeljen a bíró meg el kell, hogy itéljen.

2018. márc. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani.


Látni kellene, hogy pontosan mik szólnak ellened ill, melletted.


Minden további nélkül lehetsz gyanúsított a tanúvallomásod után, amennyiben a vallomásoddal elegendő adatot szolgáltatsz a megalapozott gyanúhoz.


Egyébként a meggyanúsításhoz egyáltalán nem kell olyan borzasztóan sok minden.

Néhány ellened szóló információ alapján akár már meg is állhat a gyanú...


Elég ha "csak" ott dolgoztál valamikor a boltban és volt lehetőséged a gépekhez hozzáférni.


A tárgyaláson kell majd bizonyítanod az igazadat.

2018. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Látni kellene, hogy pontosan mik szólnak ellened ill, melletted."


Csak annyi szól ellenem, hogy több mint 20 db. gépre a Windows illegális másolatát telepítettem fel, majd később ezeket a cég értékesítette. Nyilván a tulaj (aki szóba sem áll velem) vallott rám.


Szóval kérdezem:

- Az ügyész átolvassa a teljes anyagot? (Benne a védekezésemmel és a benyújtott dokumentumokkal)

- Az ügyész a bírósági szakasz előtt ejtheti a vádat?


Azért lenne fontos, mert jelenleg állami cégnél dolgozok és tiszta erkölcsi kellett ide, meg egy év vállalnom kellet a megbízhatósági ellenőrzést is.

2018. márc. 12. 14:21
 6/15 anonim ***** válasza:

Az ügyész nem ejthjeti a vádat ,csak a bírói szakban.

De előtte lehetősége van arra, hogy NE EMELJEN VÁDAT ellened.


Ha kizárólag ellened folyik az eljárás, tehát nincs más személy meggyanusítva, akkor hivatali visszaélés okán feljelentést tehetsz a katonai ügyészségen.


Ugyanis a tanú és a terhelt jogai eredendően mások, így amikor téged tanuként hallgattak ki, akkor ezt nem tehették volna, ha egyszer te voltál s később hivatalosan lettél is az ügy gyanusítottja.

2018. márc. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a tanú és a terhelt jogai eredendően mások, így amikor téged tanuként hallgattak ki, akkor ezt nem tehették volna, ha egyszer te voltál s később hivatalosan lettél is az ügy gyanusítottja."



Ilyen szabály nincs.


Mindaddig, amíg a gyanúsítást nem közölték vele, addig simán kihallgathatják tanúként, akármennyire is "gyanús" egyébként.


Lehet, hogy épp a tanúvallomása szolgáltatja azt a plusz info - t, ami a gyanúsításhoz kell.

2018. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"akkor hivatali visszaélés okán feljelentést tehetsz a katonai ügyészségen."



Hol van itt a hatáskör túllépés, vagy a kötelességszegés?


Vagy hivatali helyzettel visszaélés?

2018. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ott, hogy a nyomozó hatóság nem tesz eleget a büntetőeljárási törvényben foglaltaknak. A terhelt jogait szándékosan korlátozza, sunyin, manipulatív módon jár el.
2018. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ilyen szabály nincs."


Szerinted nincs, de hát, te nem is vagy jogász.

2018. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!