Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elviszek valakit valahova,...

Ha elviszek valakit valahova, ahol aztán magára hagyom és balesetet szenved, akkor azért felelősségre vonhatnak, megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Nos ez nem velem esett meg, csak mesélték, és már van vagy 2-3 éve. Szüleim voltam egy rendezvények egy szomszédos településen ahol ott volt egy ismerősük is. Ez a személy elvitte egy ismerősét aki lerészegedett majd otthagyta részegen és hazament. Aztán mikor hazajöttek mesélték szüleim hogy mi volt, és apám felháborodva tette hozzá hogy ez nagyon pofátlan dolog volt csak úgy magára hagyni ha egyszer elvitte, és hogy jól megbüntetnék ezt a személyt ha az ismerősének valami baja lett volna részegen, főleg éjszaka mivel ő vitte oda. ( De mikor odavitte még nem ivott egy csepp alkoholt sem, hanem ott részegedett le, és állítólag mondta is neki hogy úgy viszi el ha nem részegedig le, mert ha lerészegedik ott fogja hagyni )

2018. márc. 24. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagykorú, akit otthagyott akkor nem.
2018. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom nem tartozol felelősséggel senki iránt aki nem gyámoltad vagy kiskorú.
2018. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérődző:

Mikor fejezed be a gyökérségeidet?

Ki akarod innen baszatni magad?

2018. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem hiszem, tekintve azt is, hogy senkinek nem kötelező részegre inni magát...
2018. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem fognak megbüntetni téged, beszélhetsz egyenesen is. :)
2018. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!