Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató nem ad munkaszerz...

A munkáltató nem ad munkaszerződést, amíg nincs meg az erkölcsim, de már munkába kell állnom, jóval előtte. Ez normális?

Figyelt kérdés

Picit részletesebben, hátha nem értik a kérdést.


Az van,hogy lett egy állásom, most kellene kezdenem 1 hét múlva ,rákérdeztem,hogy a szerződést előtte megcsináljuk-e...

Az volt a válasz,hogy nem,mert megvárjuk az erkölcsit,de le leszek jelentve attól,hogy nem írtunk még szerződést.


Oké,de ez nekem kevés...azt se tudom mennyiért fogok dolgozni,sem semmit. Még kb 2 hét mire megjön az erkölcsim.Szóval most csak kíváncsi vagyok,hogy így megy ez?

Én már több helyen dolgoztam,de más munkakörben,szakmában,ott nem így volt.


2018. márc. 27. 11:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Most indítottam el,múlthét végén. Nem tudom mikor érkezik.

A papírt leadtam róla,amit a postán kaptam.

Máshol elég a szerződéshez,amíg nem jön meg a bizonyítvány.

2018. márc. 27. 11:06
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell részletesebben. Munkaszerződés nélkül nem dolgozunk.
2018. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Munkaszerződés nélkül, ne vállald el!
2018. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen.Komolyabb munkakörben dolgoztam már,pénzzel is és mindenhol elég volt,hogy a postán, amit kapunk leadjuk a munkahelyen és kapod is a szerződést ,max ha az erkölcsi rossz kirúgnak,ezért van próbaidő.. ez hülye vagy engem nézett annak.
2018. márc. 27. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1 héten belül megjön, ha ügyfélkapun online űrlapot kitöltve igényeled.


Nem a legszerencsésebb helyzet ez, mérlegeld, hogy mennyire tűnik megbízhatónak a munkahely. Simán lehet, hogy felsővezető által kiadott belső szabályzat szerint a munkakörök betöltéséhez kötelező az erkölcsi. Érthető, hogy ez esetben egy középvezetőben fel sem merül az, hogy odamerjen vinni aláírásra erkölcsi nélkül egy munkaszerződést.

2018. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom,lehet ez van,amit írsz...még gondolkodom,aztán holnap felhívom,hogyha nem vállalom.

A szerződés máshonnan jön,nem onnan,ahol dolgozni fogok,ez egy iskola és más a munkáltató,aki majd a szerződést küldi.Ezt se azon a napon tudtam meg mikor interjúztattak,csak később mondták.

Bérről sem esett konkrét szó,csak annyi,hogy mivel van xy végzettségem LEHET megkapom a magasabb bért.

Eléggé kellett a munka,szóval először örültem,hogy felvettek.

Viszont egyszer már volt szerencsém ilyen később aláírjuk szerződéshez,az családi napközi volt,ott felmondtam 1 hét után és megfogadtam több ilyen nem lesz,szóval valószínű nem megyek.

2018. márc. 27. 12:38
 7/13 Molyember ***** válasza:
56%
Nem kell ennyire elmagyarázni. Szerződés nélkül nem dolgozunk. Úgy meg végképp nem, hogy még a fizetést sem tudod. Ha nagyon nagy bajban vagy, és annyira kell a pénz, akkor mérlegeld, hogy megeri-e neked kockáztatni. De egyébként így nem dolgozunk.
2018. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenki bajban van,akit nem a szülei vagy a segély tart el,ha nincs munkája,nem?


Nem halok éhen,de kell a pénz,van kiadásom.


Elnézést,hogy az indított topikomban elmondom a saját nyomorom,részletesen.

2018. márc. 27. 12:45
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha iskola, akkor a kormány a munkáltatód, annak is a központi szerve. Onnan vagy jön valami, vagy nem. Attól függ, milyen parancsot kapnak. A béredben sem lennék annyira biztos.

De megértelek, az iskola csak azt mondhatja, amit megengednek neki. Az igazgató valójában egy rabszolga, csak fel van cicomázva, hogy ne tűnjön annak.

2018. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A "mennyire megbízható" miatt mondtam el,hogy ki a munkáltató...hátha valaki többet tud ,hátha valaki már volt így .


De nem megyek,szóval csak első reakcióként indítottam a topikot.Köszi mindenkinek.

2018. márc. 27. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!