Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapott volna?

Mit kapott volna?

Figyelt kérdés

Már eltelt jóval több, mint fél év, szóval tudom, hogy elévült.

Csak az érdekelne, hogy magyar jog szerint mennyit kapott volna reàlisan?


Volt egy bàntalmazó kapcsolatom. Nem tudom, mennyire lesz itt olyan, aki ezt úgy olvassa el, hogy valóban hozzàértõ. Mert akkor az az ember megérti, hogy mire eszembe jutott, hogy talàn fel is jelenthetném mert néha elkezdtem megutàlni, addigra eltelt a fél év..

De addig érzelmileg annyira kötõdtem, hogy nem tudtam megtenni.

Szóval, amiket csinàlt velem:

Többször megszorongatott, kék-lila-zöld volt a karom sokszor hetekig.

Megfenyegetett, hogy nem hagyhatom el, mert annak ràm nézve súlyos következményei lesznek.

Szidalmazott. Ràmzàrta az ajtót.Eldugta a kulcsot. Szidott, szidott, undorìtó dolgokat mondott, kérleltem, hogy engedjen el, hagyja abba, hogy mondja meg hol a kulcs, de õ csak nevetett.Annyira ideges lettem, hogy én is kiabàlni kezdtem, meglöktem, mire felhatalmazva érezte magàt, hogy fizikailag bàntani kezdjen. Innentõl kezdve a végtelenségig alàzott, és mire a végére ért, és érzelmileg teljesen kicsinàlt és végkimerülésig fàrasztott(pl próbàltam fölàllni a padlóról, miközben taposott rajtam, vagy folytogatott) közölte, hogy "jah, amúgy mehetsz".

Volt, hogy agyràzkódàst kaptam, bementem a kórhàzba, de nem mertem negmondani, hogy õ volt, mert lelki nyomàst gyakorolt ràm. Aztàn ez megtörtént még1x, sokkal durvàbb helyzetben. Akkor azt mondta, menjek megint kórhàzba úgy is ki fog mindenki nevetni.

Szóbeli bàntalmazàst màr mondtam, azzal amit okozott nem tudom elmondani.

Mikor màr nem akartam àtmenni hozzà, a bejàrati ajtajukig ràngatott és letépte rólam a kabàtot.

Sorolhatnàm..

Ha van itt olyan, vagy olvassa hozzàértõ. Legyen kedves mondja el, hogy mi lett volna ezeknek a jogi következménye. Vagy lehet e hosszabb idõ elteltével még bàrmi következménye. Vagy màr elévült teljesen. Köszönöm.


Egy bàntalmazott làny.



2018. ápr. 1. 00:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Verėsről van látlelet? Gondolom nincs. Igazából most is feljelentheted, csak hát ugye te mondasz valamit ő tagad... M8ndenesetre több dologban is vėtett. Szem szab korlátozása, bántalmazás stb... Ezekből lehetne böri is.
2018. ápr. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A régi Btk-ban 3 év, az újban 1 év az elévülési idő, nem 6 hónap.

Attól én még tennék feljelentést, el fogják utasítani, de benn lesz az adatbázisban és később, ha más áldozat is lesz, akkor az a segítségére lehet.

2018. ápr. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!