Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyvédi vagy orvosi titokta...

Az ügyvédi vagy orvosi titoktartás minden esetben érvényes?

Figyelt kérdés

Vagy van esetleg valamilyen kivétel alóla?


Például súlyos bűncselekmény esetén, és az elkövető bevallja az ügyvédnek hogy mit tett, akkor az ügyvéd jelentheti ezt a rendőrségnek?


Vagy ha valaki kórházba kerül, és elmondja az orvosnak, hogy például lopott 20 millió forint értékben vagy kirabolt valakit fegyverrel, akkor jelentheti az orvos a rendőrségnek?


2018. ápr. 11. 13:48
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
49%
Bűncselekményt állampolgári kötelesség jelenteni. De a védőügyvéd a saját ügyfelére nem köteles, hiszen a vádlott már eleve bíróság elé van állítva.
2018. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha csak szabálysértést követett el a személy, akkor jelentheti az orvos vagy az ügyvéd a rendőrségnek?
2018. ápr. 11. 15:10
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na ezt nem tudom. Orvosnak a bűncselekményt köteles jelenteni, de egy szabálysértést szerintem nem.
2018. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:

"Bűncselekményt állampolgári kötelesség jelenteni."


Ez nem igaz. Általánosságban nem kötelesség, csak bizonyos esetekben, pl terrorizmus, emberrablás, puccskísérlet.

Még az emberölést is csak erkölcsi kötelesség jelenteni.

2018. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha valaki beteg és az orvos elküldi vérvételre a beteget, hogy megállapítsák a betegséget és a vérvételből kiderül, hogy kábítószert fogyasztott a beteg, akkor az orvos jelentheti ezt a rendőrségnek?
2018. ápr. 12. 13:04
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem kell szerintem.
2018. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Orvosnak kell, amíg munkahelyén van. Amúgy csak nagyon durva esetekben fogja jelenteni, bár embere válogatja. Pl ha bemegy valaki látlelet vetetni, akkor is kellene neki mindig, de csak a súlyosakat szokták jelenteni. Sajnos a gyermek bántalmazásnál sem jelenti mindenki. Igaz találkoztam olyan orvossal, aki jelentett olyan estet is mikor valaki saját maga betegítette meg a gyermekét,(nem csak a filmeken van ilyen és meglepő, hogy viszonylag nem is kevés az ilyen eset) igaz már csak akkor mikor már 100%-os volt benne, hogy ez az. (Régebben kórházak belső szabályzatin dolgoztam).
2018. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja olyan esetet nem jelent az orvos, ami nem függ össze a munkájával, pl, hogy elmeséled,hogy két napja elloptál pénz, amúgy ha emberileg van benne becsület, mint állampolgár az is jelenti. Szakmailag az ilyet nem, de ha drog van a véredben azt elvileg igen, de gyakorlatilag nem fogja. Azt előbb, ha megvertél valakit és az mondjuk visszaütött és abból lett sérülésed. Családi erőszakot az általában jelentik.
2018. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én arról hallottam a témában, h ha vért akarsz adni és kiderül h drogot fogyasztottál akkor nem engedik h vért adj.

Egyébként vannak spéci esetek mint pl az elöbbi hozzászóló is írt pl puccskisérlet amikor még a rokonnak is (!!) feljelentési kötelezettsége van.

2019. febr. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!