Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás utáni vagyonmegosztás?

Válás utáni vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés
Az alábbi eset áll fent: Házasság után szerzett közös ingatlan csak az egyik fél nevén van. Ha ő még válás előtt a gyerekének ajándékozza a másik fél tudta nélkül, akkor a válás után a másik fél követelhet bármit? Akár az egyik féltől, akár a gyerektől?
2018. ápr. 14. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ közös vagy különvagyonból lett-e az ingatlan vásárolva.
2018. ápr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam belefogalmazni, de ha nem egyértelmű, akkor közös vagyonból lett vásárolva a telek, a ház pedig saját építésű.
2018. ápr. 14. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha közös vagyonból lett az ingatlan akkor hiába van csak az egyik házastárs nevén az ingatlan, annak 50%-a válás esetén megilleti a másik felet.


Már szerintem az ajándékozásnak sem kéne átmennie a másik fél beleegyezése nélkül, de ha át is megy egyértelmüen támadható válás és vagyonmegosztás esetén. Bár hozzáteszem - ez csak az én véleményem -, hogy már az ajándékozás idején fel kell szólalni a másik félnek, ellenkező esetben veheti úgy a biróság, hogy közös akarat volt az ajándékozás.

2018. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!