Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató tehet olyat nyáron...

Munkáltató tehet olyat nyáron nem kell bemenni de nincs is fizetés? Határozatlan szerződéssel?

Figyelt kérdés

Anyagi gondokkal küzdő munkáltató mondhat olyat az anyagiakra hivatkozva hogy nyáron júl aug nem kell bemenni dolgozni viszont fizetést se ad?


Nem vagyok jogász de két hatalmas gond kapásból:

- határozatlan idejű a munkaszerződés melyet vagy felmond és kirúg vagy nem, de ha nem akkor fennáll a munkaviszony és akkor jár a bér

- nyáron szoktuk kivenni a szabikat, és a szabi az fizetett-ha nyáron nem is járunk be dolgozni, de nem olyan mintha szabin lennénk mert az fizetett lenne ez meg nem


Szóval lehet ilyet „kiskapuzni“ a cégnem hogy ne menjek be két hónapot, nem rúg ki, de nem is ad pénzt?


2018. máj. 1. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Fizetetlen szabadságra elküldhet.

Ekkor nem kell dolgozni és nem kapsz fizetést. Hogy TB-ellátott vagy-e ilyenkor, azt nem tudom.

"Nyáron szoktuk kivenni a szabikat..." Természetesen ez esetben megmarad a fizetett szabadságod, amit az év más részében kivehetsz. De figyelem! Nem a teljes éves szabadságod jár, hanem csak annyiad része, amennyiben dolgoztál. Tehát ha pl. az év 22%-át fizetés nélküli szabin töltötted, akkor a dolgozós időszakban az éves szabidnak csak 78%-át (egész napra kerekítve) veheted ki.

2018. máj. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Fizetetlen szabadságra elküldhet. "


Ne beszéljünk hülyeséget. Nem "küldhet" el. A fi nélküli szabi olyan intézmény amely kizárólag a munkavállaló kezdeményezésére indulhat. Én kérem (ha kérem!) ő meg adja ha adja.

De olyan nincs hogy elküld ha én nem akarom.

Azt alá kell írni és ha nem írom mit tesz kirúg? Hát az érdekes lenne mert ha kirúg megteheti de akkor meg 5 napon belül fizetnie kell...

2018. máj. 2. 06:57
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg kapásból ott kezdődik hogy fizetetlen csak nagyon meghatározott esetekben jöhet egyáltalán szóba és ez nem az.


A fizetés nélküli szabadságról – munkajogi szemszögből


[link]

2018. máj. 2. 07:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod a választ, akkor mi a fenének teszed fel az újabb kamukérdésedet?
2018. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!