Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lehet ezzel a tartozásommal...

Mi lehet ezzel a tartozásommal? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Úgy három éve derült égből villámcsapásként kaptam egy levelet a végrehajtótól, hogy inkasszót rakott a számlámra. Egy kisebb összeg kivételével el is tűnt a pénzem a a számláról. Kisült, hogy valami régi telenoros cucc miatt történt, megsértettem egy hűségidőt talán. A lényeg az, hogy a követelés jogosnak tűnt, mérgelődtem, de nem volt mit tenni. Na most akkoriban egyetemista diák voltam, jövedelmem nem volt, a számlán lévő pénz egy kis megtakarítás volt, de a teljes követelésnek csak kb a felét tudták elvenni. Gondoltam, nem tudok mit tenni, majd a végrehajtó biztos jelentkezik újra, mert még tartozom. Hát nem jelentkezett azóta sem, és később nem is nagyon foglalkoztam a dologgal. Közben külföldön is voltam tanulni és dolgozni, de az itthoni bejelentett lakcímem megmaradt. Kinti bankszámlámhoz nem nyúlt semmilyen végrehajtó (nem tudom, egyáltalán van-e joguk külföldi bankszámlát inkasszózni), az itthoniak szerint pedig nem jött semmiféle levél nekem ezügyben. Most nemrég visszajöttem Magyarországra és ismét eszembe jutott a dolog, és kicsit furcsállom, hogy semmi hír nincs az ügyben. Azt hinném, hogy ha végrehajtónál van egy tartozásom, akkor időről időre küldenek egy elszámolást vagy valamit, hogy még mennyivel vagyok adós, de semmi. Kicsit aggódom, hogy majd egyszer csak jön egy értesítés horribilis kamatokkal, hogy most akkor ideje fizetni. Tervezem, hogy bemegyek a végrehajtó irodájába rákérdezni, de őszintén megmondva nem akarom felhívni az ügyre a figyelmet, mert most diplomázás utáni munkakeresésben vagyok, és nem tenne jót ha hirtelen megcsappanna a megtakarításom. Arra is gondoltam, hogy elévült a dolog, mert elvileg telefonos cuccok egy év alatt elévülnek, de nem teljesen tiszta, hogy mikor ketyeg az óra és mikor nem.


Szóval örülnék pár véleménynek, hogy mi lehet a háttérben, aztán ha más nem tényleg elmegyek az ügyfélfogadásra, és lesz ami lesz.


2018. máj. 6. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez bonyolult tud lenni, ezt olvasd át:


[link]

2018. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!