Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elmaradt gyerektartás?

Elmaradt gyerektartás?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni!


2007 ben elváltunk ahol megállapították a gyerektartás összegét 20.000ft havonta. Ez rendszeresen meg is érkezett 2014 ig.. Amikor is külföldre költöztünk 2000km - re. 4 éve én nem tettem feljelentést a nem fizetés miatt. Most viszont szeretném visszamenőleg a 4 évet megkapni peres úton...Nem tudom hogy megkaphatom e mind a 4 évet? Mert valahol azt olvastam, hogy csak visszamnőleg 6 hónapra lehet perelni.. A volt párom meg azzal fenyegetőzik hogy én meg nem bizosítottam számára a láthatást 2 hetente,csak az itteni iskolai szünetekben évente 3x.. Ebből lehet bajom?



2018. máj. 7. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a láthatásnak meg a tartásdíj fizetésének semmi köze egymáshoz.


Másodszor gyerektartást csak az elmaradt utolsó 6 hónapra lehet visszamenöleg kérni.


Harmadszor, ha a párod engedélye nélkül költöztél a gyerekkel kölföldre, akkor igencsak megbüntethenetk ezért..


Negyedszer a láthatást a bírósági határozat szerint kell biztosítanod, ha ezt nem teszed, akkor feljelenthet ezért és komolyabb összegre megbüntetnek.

2018. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, fél év gyerektartást perelhetsz, de te jobban megütheted a bokád, ha az apa engedélye nélkül vitted külföldre a gyereket és nem biztosítottad számára az előírt láthatást.
2018. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
xDDDD Most komolyan nem hagytad az apának, hogy a megadott időben lássa a gyereket, de te a gyerektartásért tartod a markodat? Ráadásul 4 évet egyben akarnál behajtani rajta?? Szegény szüleid biztosan büszkék rád. Biztos vagyok benne, hogy ilyen nagyszerű jó dolgokra neveltek.
2018. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Már, hogy vihette volna ki az apa engedélye nélkül, mindenhez kell a beleegyezés. Amúgy se korrekt, hogy 4 évig nem szóltál és most egybe adja oda, miért nem akkor csaptál az asztalra?
2018. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

4-es

Naivitás azt mondani, hogy mindenhez kell beleegyezés. Papíron valóban kell, de számtalan esetben előfordul, hogy egyik szülő a másik engedélye nélkül külföldre költözik a gyerekkel.

2018. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!