Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 A pszichológuaok titoktartás...

1 A pszichológuaok titoktartása meddig terjed ki? 2 Rám mint páciensre vonatkozik-e bármiféle titoktartás?

Figyelt kérdés

1 kérdéshez: pl. a szüleimnek, tanáraimnak mennyit mondhat egy pszichológus az én engedélyem nélkül

2 pl. hogyha látok kijönni egy másik embert a pszichológustól, akkor azt magamba kell-e tartanom? Vagy azzal titoktartást sértek ha elmondom egy másik embernek, hogy láttam xy-t kijönni onnan

Főleg a 2. kérdésre érdekelnek nagyon a válaszok. Ha valaki esetleg a neten talál hozzá linkeket akkor azt szívesen fogadom (én eddig nem találtam :( )



2018. máj. 7. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1)

Ameddig kiskorú valaki, addig a szüleit minden orvos tájékoztatja az állapotáról, ha nagykorú, akkor már nem.

Ha az iskola küldött pszichológushoz, akkor tájékoztatják az iskolát is, egyébként nem.

2)

Ez nem olyan dolog, mintha valaki feleségének mesélgetnéd, hogy találkoztál a férjével a kupiban, amikor éppen szobára ment Bögyös Macával.

Pszichológushoz járni nem bűn és nem szégyen, Amerikában akinek nincs pszichiátere, az nem is ember.

Ha azzal, hogy elmesélgeted fűnek-fának, hogy a pszichiáterednél találkoztál XV-al, azzal csak magadat "égeted" ha úgy vesszük, mert te is ott voltál, ő meg lehet, hogy csak egy levelet vitt, vagy egy pizzát kézbesített. De ha páciensként volt ott, akkor sem gáz a dolog.

3)

Ha mégis kellemetlenséged lenne belőle valamilyen érthetetlen okból, fogd az állapotodra, hogy nem mindig vagy beszámítható, ezért is jársz oda.:)

2018. máj. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha elmúltál 18, akkor nem mondják senkinek. Ha még gyerek vagy, akkor mondhatják.

2. Nem kötelez senki, hogy titokban tartsd, és ahogy írták, pszichológushoz járni nem szégyen. DE. Az viszont ocsmány dolog, ha SZÁNDÉKOSAN körbepletykálod a társaságban, hogy láttad XY-t a dilidokinál, és aztán szépen nekiálltok kibeszélni, hogy vajon miért volt ott. Érted. Jogilag nem köt semmi, ez szimplán alapvető jómodor és kedvesség.

2018. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tgt ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz: magadról elmondhatod, hogy jársz pszichológushoz, de hogy kit láttál ott, arról ne beszélj másnak.

Azt, hogy a pszichológus kinek mondja el, amiről beszéltek, érdemes megkérdezni tőle. Úgy a legtisztább.

2018. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!