Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alkalmazottak szinte...

Az alkalmazottak szinte egészét érintő elbocsátásra nem teljesen más szabályok vonatkoznak mint a sima elbocsátásra?

Figyelt kérdés

Bármely dolgozót minden előzmény nélkül el lehet küldeni, ma megkaphatom a felmondást, indul a 30 nap és ha letelt, el kell menni. Ez így megy ha 1-2 embert küldenek el.


De ha egy cég a szinte teljes alkalmazotti állományának felmond, arra nem teljesen más szabályok vonatkoznak? Mert ez csoportos leépítés és jóval előre be kell jelenteni hogy mást ne mondjak?

Szóval működhet úgy a dolog (szerintem nem) hogy derült égből a villámcsapásként összeshívja a főnök az embereket és közli velük +1 hónap és bezár a cég, mindenkinek itt a papírja még 1 hó és el lehet menni?


Mert én a neten a csoportos leépítésről egész mást olvasok, és ez biztosan csoportos, hizsen csoportos az, ami:



Mi minősül csoportos létszámcsökkentésnek?


Csoportos létszámcsökkentésnek minősül, ha a munkáltató a döntést megelőző félévre számított átlagos statisztikai létszám szerint


20-nál több és 100-nál kevesebb munkavállaló foglalkoztatása esetén legalább 10 munkavállaló,


Mivel itt 20ból 18 dolgozót érint, akkor ez csoportos.

De akkor meg nem úgy megy hogy ma bejelentem és 30 nappal el kell mennie mindenkinek.


2018. máj. 17. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
De igen . Máshogy megy külön törvény van rá
2018. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gugu Gabor ***** válasza:
ugyan marhára nemnéztem utánna de ha minden igaz akkor jol tudod husznál több a húsz az nem több húsznál
2018. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megjött a válasz a jogiforumról.

A közölt adatok rég elavultak.

2012 óta a csoportos elbocsátás kritériuma nem a fő hanem az össz létszám százaléka.


Vagyis egy 5 fős kis cégecske is kerülhet csoportos elbocsátásba ha az 5ből 3-at elküld.

Mert a százalék a lényeg nem a tényleges fő.

2018. máj. 17. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!