Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szakszerviz átcsesz, mit...

Ha a szakszerviz átcsesz, mit lehet tenni? És hogyan bizonyíthatom?

Figyelt kérdés

A történet:

Garanciában durván meghibásodott kamera. Visszavittem, nagyon készségesek (már túlságosan mézes-mázosak) voltak, persze hagyjam ott, megjavítják, kicserélik stb stb.


Visszamentem két hét múlva, mert állítólag megjavították, és azzal fogadtak, hogy fő alkatrészt cseréltek rajta, szóval már minden oké (az kapásból gyanús volt, h nem akarták megmondani mit, elkezdik, örüljek, hogy működik és kész, ők nem mennek részletekbe, hahaha).


Na aztán elkezdtem nézegetni, és kiderült, h nem cseréltek ezek semmit, és persze meg se javult a kamera, sztem csak simán ott pihent 2 hetet náluk a polcon, ugyanis én direkt megjelöltem elég egyedien azt a részét is a kamerának, amelyről állítják, hogy kicserélték. és pedig nem ... ugyanaz van ott, de persze fel vannak háborodva, hogy én ilyet merek feltétzelezni, csak hát szóval a tények azok tények ...


na most megint ott fogták nagy kelletlenül a kamerát, hogy akkor csesszem meg és megint megnézik, de most őszintén, ezek után mit várjak? és persze közölték, hogy ez már nem is lenne a koö9telkességülk, csak szívességből teszik, mivel pont kifutopttam a garanciából 1 héttel (mikor leadtam elsőre, akkor még benne voltam!).


Van ötletetek, mit lehet ilyenkor tenni? Én hogy bizonyítsam, hogy márpedig nem cseréltek ki semmit, csak szórakoznak velem? és azért többszázezres kameráról van szó ...


Az meg kevés, h én tudom és látom, de hát bíróság előtt sztem nem állná meg a helyét, hiszen mondhatják h utólag is megjelölhettem egyedileg ...


2018. máj. 18. 08:02
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:

" mivel pont kifutopttam a garanciából 1 héttel "


Azzal az idővel, amíg a kamera szervizben volt, meghosszabbodik a jótállási idő. Sőt a kicserélt alkatrészre újra kezdődik.

Fogyasztóvédelemhez tudsz fordulni.

2018. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi, de látod, ők meg állítják h nem hosszabbodik meg :(


értem én a fogyasztóvédelmet is, na csak bizonyíték nélkül? nyilván nem véletlenül nem akarnak semmiféle papírt kiadni nekem, pl h mégis mit végeztek el stb, ez mind csak szóban hangzott el.


megpróbálom persze, csak őszintén, így egy szál bizonyíték nélkül mire is juthatok? összesen annyit tudok bizonyítani h leadtam a kamerát még garanciaidőben ... semmi mást :(

2018. máj. 18. 14:20
 3/7 Dymo ***** válasza:
Semmi munkalapot nem írtak? Számlát sem adtak?
2018. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

semmit ...

látod pont ezért is gyanús minden, de hiába kértem, a nő elkezdett ott hisztizni, hogy olyat nem szoktak meg az belsős anyag stb. és hogy örüljek h "megcsinálták", minek nekem róla papír...


az ész megáll komolyan, de leghközelebb tanúval megyek vissza + rejtett kamerával

2018. máj. 18. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem írj valami autós portálnak is, (vezess.hu, totalcar, hátha ráugranak...)
2018. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
autós?? az hogy jön ide?
2018. máj. 18. 21:32
 7/7 anonim válasza:

Hogyan jelölted meg a kamerát?

Van esetleg róla valamilyen fénykép, a megjelölt résszel?

2018. máj. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!