Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen a munkáltató...

Munkahelyen a munkáltató terjeszthet rémhírt a munkahely megszűnéséről? Nem lehet ezért felelősségre venni?

Figyelt kérdés

Ha egy munkahelyen a munkáltató maga mond olyanokat hogy bezárunk megszűnünk, még 1 hónap, még 2 hónap, még húsvétig vagyunk aztán bezárunk, mindenkit elküldünk, kész vége stb és odamegy a munkatársakhoz és nagy kedélyesen megkérdezi: na te hova mész nyártól? mert bezárunk? Akkor ezekért a kamukért rémhírekért nem lehet felelősségre vonni?


Mert tavaly tavasz óta (kb) ez a duma megy, fellángol-elhallgat, fellángol-elhallgat, és újra és újra. Még őszig vagyunk. Még karácsonyig vagyunk. Még eddig vagyunk aztán vége, Még addig vagyunk aztán vége. Midnenkit kirúgok. Te hova mész? mert innen ki leszel rúgva.


Ezekért nem lehet felelősségre vonni?

Mert amit mond az kamu. Ha igaz lenne, már tavaly nyáron bezártunk volna. Aztán lám, idén nyár van és itt vagyunk. De most is megy a duma hogy június aztán vége. Kész ennyi volt... csak már legyint mindenki.


De főnökként ilyet lehet h büntetlenül kamuzni a bezárásról?


2018. máj. 22. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj be a rendőrségre és mondd el a sztorit, vigyél el bilincsben a munkáltatót. Írj majd, mi volt a reakció....
2018. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Komoly válasz esetleg?
2018. máj. 22. 09:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Mért ne terjeszthetne?
2018. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor másképp kérdezem. Te mit reagálnál - tennél, ha a főnököd megkérdezné te hol dolgozol majd (pl) januártól? mert itt nem, bezárunk kirúgok mindenkit.

Te első körben megijedsz, de eljön a jan majd a feb és látod hogy a világon semmi se történik.

És ezt eljátssz kb mindenkivel újra és újra. Legutóbb húsvétkor zártunk volna be, aztán elhangzott 2 hét és vége, és lám azóta se lett semmi.

Most épp az a duma megy hogy június és vége kész.

Ki hiszi el-senki.

De mit tennétek a sokadik ilyen fenyegetőnek tűnő kamunál?

2018. máj. 22. 09:53
 5/13 anonim ***** válasza:

-És mi akadályoz meg abban, hogy otthagyd ezt a semmitérő munkaadót, és keress egy másikat?


-Voltam Én is ilyen munkahelyen egyszer, aztán amikor eljött az ideje amit hangoztatott, akkor nagyot nézet, hogy 2 munkatársammal együtt azonnali felmondtunk, persze nem akart elengedni, csak-hát akkor már mi fenyegettük őt hogy milyen véleménnyel leszünk róla a munkaügyön és a nav-nál.

Persze azonnal ideadta a papírokat, a munkaügyön meg szépen elmeséltük milyen is ez a munkaadó, csak azért jelentkeztünk be, hogy mindezt elmondhassuk, persze már megvolt az új munkahely és csak 1 hétig voltunk otthon.

2018. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit tennék? Felmondanék, nesze köcsög itt a vége.
2018. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire zavar ez a dolog, miért nem mondasz fel? Vagy mégis mik az elképzeléseid? Feljelented, mert hülyeségeket beszél?

Ha tudjátok, hogy úgysem zár be az üzem, akkor ne foglalkozzatok vele, hogy miket mond.

Ha meg probléma, akkor menjetek máshova. Ilyen egyszerű.

2018. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem egyébként, hogy BÁRMILYEN előnye származhatna abból, hogy direkt "fenyeget" ezzel titeket, miközben nem is úgy van. Lehet, hogy tényleg minden hónapban a csőd szélén áll a gyár, csak abba titeket nem avatott be.

Ezzel max. azt érné el, hogy néhány ember felmond, de még ezek szerint ez se történt meg... így nincs benne túl sok logika.

Nem túlzod el egy icipicit a sztorit?

2018. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez a cég és s vezetés magánügye. Érezd nagad kiszolgáltatva, érezd, hogy függesz tőlük. Sok nagykutyának ez okoz örömet. Engem 4 évig alalmazott a "naaaagy magyar olajcég" 3, igen hátom hónapos szerződésekkel. Area hogy építesz? Minden 3. hó végén parázni, hogy lesz e szerződés vagy nem... Aztán megelégeltem, meg azt is, hogy szarba se vettek, a közvetlen felettesem amilyen hangnemet megengedett néha magának azt hagyjuk is, lett egy "második láb" amin álltam, aztán elküldtem őket a halál f@$zára. Akkor már persze pislogtak mint hal a szatyorban, én meg önelégült fejjel úgy beleröhögtem a gyökerek pofájáva, hogy azóta is hasogat a rekeszizmom. És nélkülük is megvagyok, jobb a lóvé, kevesebb a stressz, úgyhogy tehetnek egy szivességet, és megtolhatják az anyjukat teveháton.😎
2018. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tehát senkinek nincs joga megkérdezni hogy drága főnök úr, maga azt mondta hogy bezárunk karácsonykor (pl) nem zártunk be, május vége va, akkor drága főnök úr, maga 1) hazudott, 2) humorizált, vagy 3) egyszerűen egy totál dilettáns barom aki azt se tudja mi van a cégénél?


Ezt senkinek nincs joga megkérdezni? Hogy ha megszűnünk akkor oké akkor mondja és indulunk állás után.

Ha meg nem szűnünk meg akkor meg menjen a kocsmába ott pofázzon mindent össze (hátha pofánkúrja ott valaki).


Ezt senkinek nincs joga számonkérni?


Nehezen hiszem.

2018. máj. 22. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!