Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kotelezhet a munkaltato...

Kotelezhet a munkaltato bankszamla nyitasara?

Figyelt kérdés
Ha ok altalaban utaljak a fizetest, de nekem nincsen szamlam? Ismerek 1-2 ott dolgozot, ok utalva kapjak, de dolgozik a cegnel 200 ember legalabb, nyilvan nem tudok mindegyikrol. Van olyan, hogy kotelezo a szamla es kesz?

2018. márc. 22. 22:12
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet, de a próbaidő alatt nem kell megindokolnia, hogy azért rúg ki, mert nem vagy hajlandó bankszámlát nyitni.
2018. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
KP-ban kifizetni problémás és jóval több macera. Nyiss egy számlát és kész.
2018. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem kötelezhet, de ha ő csak ezzel a feltétellel köt veled munkaszerződést, és Neked kell a meló, akkor vagy belemész és nyitsz egy bankszámlát, vagy nem, és keresel készpénzes fizetős munkahelyet.


Nekem is csak 3 éve van bankszámlám, pedig több, mint 30 éve dolgozom. Itt ez feltétel volt, más melót nem találtam, hát nyitottam. Havi 350 forint a díja, annyit csak kibírok.

2018. márc. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Amikor beléptem, ez nem is volt kérdés, nem volt olyan opció, hogy készpénzben kérem. Ilyenről a Moszkva téri segédmunkásokat leszámítva még nem hallottam.

Meg mondjuk nem is vágynék arra, hogy készpénzzel a zsebemben kelljen mászkálnom fizetésnapkor a városban...

2018. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. En sok helyen kaptam regen keszpenzben a fizetest, ezek rendszerint uzletek voltak, ahol elkezdtem egyaltalan dolgozni fiatal felnottkent, most komolyabb helyre mentem. Vegul is nyitottam szamlat, nem problema, csak eddig kenyelmes volt mindig a keszpenz, de a szamlanak / kartyanak is megvannak az elonyei vegul is.
2018. márc. 23. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Igazából ez egy érdekes kérdés, hogy ki kötelezhető mire? Te arra, hogy számlát nyiss, vagy a munkahelyed arra, hogy annyi készpénzt tartson a pénztárban, hogy mindenki ki tudjon fizetni, aki így kéri?

Gondolj bele, az mennyi pénz! Azt oda kell vinni, biztosítani kell, megfelelő helyen tárolni... szerintem érthető, ha a munkáltató ezt nem vállalja be.

Meg mondjuk a gazdaság kifehérítése is fontos cél ám...

2018. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!