Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy élni önellátóan, hogy...

Úgy élni önellátóan, hogy többé ne is lássak pénzt? Hogyan lehetne megvalósítani?

Figyelt kérdés
Csak az indulásra lenne pénzem, megvenni a házat, telket, állatokat, vetőmagokat, teljes körűen berendezni az otthont a szükséges tárgyakkal, eszközökkel. De innentől ennyi lenne, nem akarok többet pénzről hallani, ez az emberiség egyik tönkretevője, meg a munkába járás. Nekem nem kell okostelefon, meg áram, meg jó illatú tusfürdők stb, az élethez csupán levegő, víz, és étel kell, minden más csak az emberiség hülyeségének következménye. Nem szeretnék semmiben részt venni, nem kérek szemétszállítást, vizet, áramot, gázt, nem kérek orvosi ellátást, csak haggyanak végre békén. Ruhákat, használati tárgyakat sem fogok venni többé, beosztom, óvom a követkető évtizedekben azt amit a kezdéskor vettem meg.
2018. máj. 24. 10:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

1.3 millió HUF irányár:


"Nyírtelek, Kossuth utcán egy 41 nm-es kis ház, nagy telekkel, 4395 nm eladó. Az ingatlan 697 nm kivett lakóház, udvar, gazdasági épületből és 3698 nm szántóból áll. A ház a mérete és komfortfokozata miatt nem felel meg a CSOK követelményeinek, azonban a telek közművesítettsége és a telken lévő lakóépület gazdálkodásra nagyon alkalmassá teszi. A vízellátás fúrt kútról megoldott. Lakott részen van az ingatlan, így akár építkezésben is gondolkodhat, nyugodt, lakhatást, megélhetést biztosítva családjának."

2018. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnél, ha tudnád hány ember csinálta már meg ezt. Elegük lett a modern világból, eladták mindenüket és vettek egy kis birtokot egy szigeten, eldugott mezőn vagy ökofaluban. Sokan könyvet is írtak róla, ott kell keresgélned.
2018. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%

Nem szereted a munkába járást, de mezőgazdasággal akarsz foglalkozni. Megmondom mit írtál kérdező: nem szeretem a paradicsomot, ezért életem végéig csak paradicsomot fogok enni meg paradicsomlét inni.

Meg van egy tippem kérdező, hogy ki lehetsz. Ha az vagy, akire gondolok akkor többször is leírtam már neked ez miért lehetetlen és fejezd be a hisztit amiatt, hogy rád szóltak, mert késtél a munkahelyedről.

2018. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Menj el mondjuk Madeirára, aztán ott jól el lehet így lenni.
2018. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék. Itt jó az idő egész évben és az EU része.

Szerintem simán megéri kiköltözni. Én is gondolkodtam már rajta. Megyünk?

2018. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
44%
Én megértem a kérdezőt. De el kellene már fogadni azt hogy tanyán élve mondjuk munkahely és jövedelem nélkül csak az éhenhalás jön. Teljes önellátás lehetséges de ahoz meg indulásnak rengeteg pénz kell. Be kell ruházni napelemekbe. Jó sok föld kell ahol tudsz termelni. Gépek stb db. Sok tízmilió kell indulásnak. Több tíz hektár föld. Felénk 1-2.5 milla egy hektár minőségtől függően. Egyszerűbb megvalósítani a minőségi táplálkozást házkörüli állattartással növénytermesztéssel. Persze munkahely melett.
2018. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Sok tízmilió kell indulásnak. Több tíz hektár föld."


Dehogy kell. Mit csinálna egymaga több 10 hektárral?

Ott a hirdetés, fél Ha föld és egy kis ház, 1.3 Milla. Azt oda is adnák neki 1-1.1 milláért ha a pénzt meglátják.

Az neki pont elég lenne. Szükséges még sok szerszám, kapa, ásó, fűrész, kalapács, szeg, stb. Vetőmag. Ezek összesen nincsenek 150 ezerbe sem. Tartalékol még ugyanennyit. Az első év a nehéz. Utána belejön. Tudom, csináltam.

2018. máj. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#18. De te gondolom nem víz/gáz/villany nélkül csináltad végig, és pénzhez is ért a kezed közben.

Mondjuk, hogy megvesz mindent. Mondjuk, hogy most nyáron ki is kel minden, amit elvet, de akkor nagyon szerencsés. Télire hogy tartalékol? Hogy fog locsolni, ha nem jön az eső? Amit leszed, és télire el akar tenni, hogy tartósítja? Egyáltalán hogy főzi meg, ha pénz nélkül még fát se tud venni? Vagy nyersen mindent, jó az?

Szóval valóban működhet, de nem ilyen extrém feltételekkel, hogy 100% elszigeteli magát a világtól, és pénzt sem akar látni.

2018. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Így ebben a formában ez nem fog menni.
2018. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
74%

Vize, bárhova megy, lesz. A vidéki ingatlanokon (tanyákon) van fúrt vagy ásott kút.

A költözés legjobb tavasszal. Akkor még van ideje vetni. Sok dologhoz érteni sem kell. Én sem értettem a földműveléshez, mégis lett kukorica, krumpli, paprika, stb.

Ahova én költöztem, az egy bokortanya volt a román-magyar határ közelében. A legközelebbi település 3.8 km-re volt.

Fát úgy szereztem, hogy a velem szemben lévő erdő esedékfáját (karvastagságú ágak, gallyak) összeszedtem. Bár volt palackos gázom is, de azt reggelente, KV főzésre használtam leginkább.

A termények eltehetők, a tyúkok, libák maguktól nőnek, gondozást nem igényelnek, kevés kajával beérik, idővel tojnak is.

A megtermelt burgonyát, zöldséget elvermelheti, a kukorica eláll, időnként 1-1 tyúkot is levághat.

Én a villanyt jó dolognak tartom még ilyen helyzetben is, ugyanis olcsó és sok munkától megkíméli az embert.

A pénz nélküliséget is elvetném, mert a fél hektár földet ésszerűbb évente felszántatni pénzért, mint felásni.

Időről időre sót is kell venni, ha a kenyeret nem maga akarja sütni, akkor azt is. Viszont ehhez elég havi 1-2 ezer forint is.

Emellett, az ember mégis csak társas lény. Ha nem akar megkukulni, akkor jó ha tartja a kapcsolatot másokkal. Még ha ezt a minimumra redukálja, akkor is.

A dolog összességében kivitelezhető, sőt, kifejezetten jó dolog, ha az ember azt megéli, hogy függetlenedik, hogy önerőből elvan, az nagyon nagy boldogság és a saját termés íze mindent überel.

2018. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!