Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy élni önellátóan, hogy...

Úgy élni önellátóan, hogy többé ne is lássak pénzt? Hogyan lehetne megvalósítani?

Figyelt kérdés
Csak az indulásra lenne pénzem, megvenni a házat, telket, állatokat, vetőmagokat, teljes körűen berendezni az otthont a szükséges tárgyakkal, eszközökkel. De innentől ennyi lenne, nem akarok többet pénzről hallani, ez az emberiség egyik tönkretevője, meg a munkába járás. Nekem nem kell okostelefon, meg áram, meg jó illatú tusfürdők stb, az élethez csupán levegő, víz, és étel kell, minden más csak az emberiség hülyeségének következménye. Nem szeretnék semmiben részt venni, nem kérek szemétszállítást, vizet, áramot, gázt, nem kérek orvosi ellátást, csak haggyanak végre békén. Ruhákat, használati tárgyakat sem fogok venni többé, beosztom, óvom a követkető évtizedekben azt amit a kezdéskor vettem meg.
2018. máj. 24. 10:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%
Lehet mesértődsz rajta de nekem van egy hold akácosom de ha meglátnák valakit hogy szedi a hullott fát simán hátba vágnám szívlapáttal. Te gyakorlatilag valakinek a fáját loptad. És a klrdező teljes önellátásra gondol. Tehát több állatot tenyészteni mint kell hogy tudjon cserélni valamire. Fél egy hektár föld nem elég semmire. Mondjuk szerintem a pénzt nem lehe kizárni az életből. A mástól való anyagi függést igen.
2018. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
6%

Megértem a kérdezőt.

A mai világ arról szól,hogy egy ember 2 emberre dolgozik,a másik pedig(gazdagok vagy vállalkozók) élősködnek a társadalmon,sőt azok élnek jobban,akik nem dolgoznak,hanem dolgoztatnak.


Ez nem normális.

Egyszer talán a jövőben tömegesen kinyílik az emberek szeme.

2018. máj. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne pénz nélkül élni? Aki hajótörést szenved egy trópusi szigeten, ő sem a TESCO-ba jár vásárolni. Én voltam önellátó de aztán elment az eszem mert elmentem mérnöknek tanulni és városi lettem. Manapság is azon jár az eszem hogy ismét önellátó leszek a szülői házban. Mert diplomásként sem jó, meg gyártulajdonosként sem lenne olyan jó mint azt sokan gondolják. Mert magas lóról nagyot lehet esni.

Önellátóként boldog és szabad voltam. Városon meg még diplomával sem vagyok sem boldog, sem szabad.

Ha önellátóként napi 3 óra nyaralásnak tűnő munkából meg lehetett élni, akkor mérnökként havi 1 nap munkából miért nem lehet, he? Miért kell ahhoz napi 8 óra robot?


Itt van két videó:


Élni a természetben

https://www.youtube.com/watch?v=Nl8M7K8JehU


Lehet-e pénz nélkül élni? / Bábel - Rendszeren kívül

https://www.youtube.com/watch?v=4sEywQAtcHA

2018. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
90%

,,a tyúkok, libák maguktól nőnek, gondozást nem igényelnek"


Ezután inkább menj máshova a meséiddel, mert te úgy voltál önellátó, mint ahogy Hófehérke valós személy.


23: Pénz nélkül nem fogsz tudni élni, mivel kelleni fog a pénz, mert akkor is vannak dolgok, amiket fizetned kell. Villany, gáz, stb. Bármi van a jószágokkal, akkor állatorvos. Pocsék volt az időjárás, akkor termény a jószágoknak.

Ez jó murinak tűnik, hogy kimegyek és pénz nélkül élek, de pont a mezőgazdaság a legkockázatosabb vállalkozás, simán lehet olyan év, hogy alig terem meg bármi.

2018. jún. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Te!


Felétek mennyire kell sötétnek lenni ahhoz, hogy úgy merészeljen valaki mást idézni, hogy az idézett mondatnak csak a felét pötyögi be a mocskos praclijával?

A mondat egyébként így teljes:


"A termények eltehetők, a tyúkok, libák maguktól nőnek, gondozást nem igényelnek, kevés kajával beérik, idővel tojnak is."


A másik, hogy a kedves mamát, vagy egyéb közeli rokont meg lehet hazudtolni, bizonyára örülnek is majd, de az itt előfordulókat nem, ugyanis ezt nem csak a szabályzat tiltja, de a jó modor is. Az sem jogosít fel téged erre, hogy neked eltér a véleményed másétól.


A te libáidat, tyúkjaidat igen-igen sajnálom, akik arra voltak kényszerülve, hogy te pumpáld fel őket a biciklipumpáddal, mert önerőből még növekedésre sem voltak képesek.

2018. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Lehet mesértődsz rajta de nekem van egy hold akácosom de ha meglátnák valakit hogy szedi a hullott fát simán hátba vágnám szívlapáttal. Te gyakorlatilag valakinek a fáját loptad."


Nem sértődök meg rajta, hiszen aki olyan buta, hogy egy hold terjedelmű akácerdőt tulajdonoljon (ilyet még ingyen, ajándékba sem fogad el az akinek esze van. Alapos okkal), attól nem várhatom el az akkoriban hatályos erdőtörvény ismeretét sem.

2018. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!