Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a postán lenyúlták a...

Ha a postán lenyúlták a csomagom akkor feljelenthetem őket a rendőrségen?

Figyelt kérdés

A tracking szerint ott a csomag a postán. Az Magyar Posta saját tracking oldala szerint is. Ők meg azt mondják hogy ilyen csomag nincs soha nem is volt náluk. Mondtam hogy akkor panaszt tennék mert nyilván valaki sajátjának hitte és hazavitte erre csak kinevetett a kedves hölgyemény hogy lehet próbálkozni de nem sok értelme van.

Rendőrségen tehetek feljelentést lopás miatt? Foglalkoznak majd vele?



2018. máj. 28. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nem ez a módja.

Végig kell járnod egy útvonalat.

Elsőként bármelyik postán "tudakozvány" nevű szarságot kell kérned/kitöltened, aztán majd arra kapsz írásbeli reakciót, hogy mi lett a csomagoddal. Célszerű egy másik postára menni, ahol nem olyan nyegle az ügyintéző.

2018. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Panaszodat pedig a postán kell megtenned. Ha az nem vezet eredményre, akkor a fogyasztóvédelem.


(amúgy többet értél volna el, ha a kedves hölgyet megkéred, hogy hívassa oda a felettesét)

2018. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hölgynek tökéletesen igaza volt.

Ki ellen tennél feljelentést? A posta ellen? LOL

Ha a csomagod elvész, akkor a posta kártalanít, a szabályzata és a postatörvény alapján (átalányt fizet). Ha értékbiztosított volt, akkor még akár jól is járhatsz.

2018. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha ez így menne, naponta több tucat ilyen ügyben nyomozhatna a rendőrség. Ennél nagyobb ügyeket is leszarnak, neked pedig gyakorlatilag a képedbe röhögnének.

Egyébként a postán bevett szokás, hogy ellopják a csomagokat. Használj futárszolgálatot: olcsóbb, gyorsabb, és meg is érkezik a csomagod. Olyantól pedig ne rendelj, aki csak postán hajlandó küldeni!

2018. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jártam úgy, hogy:

1. nap: tracker oldal szerint postahivatalba megérkezett.

2. nap: Becammogtam, adják már oda, de a kislányok nem találták a beérkező csomagok között, tehát fizikailag még mindig nem ért oda a csomagom.

3. nap: kézbesítő kihozta, nem talált otthon, hagyott értesítőt.

4. nap: csomagot átvettem a hivatalban.

2018. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A postai nyomkövetés egy kalap sz@r. Saját tapasztalat, idén két csomagnál három alkalommal is bebizonyosodott, hogy nem ott volt a csomag (a keresés idején), ahol a nyomkövető oldaluk szerint lennie kellett. (Az egyik csomag kétszer is elakadt.)


Felhívtam a központi számukat, ahol elmondtam a lényeges dolgokat, az ügyintéző meg riasztotta a csomagnyomozót, aki előkerítette a csomagjaimat.

Végül mindkettő meglett, csak a vállalt 1 nap helyett az egyik 8 nap után, a másik 11 nap után érkezett meg.

2018. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy ha nem találták volna meg, akkor kártérítést fizettek volna. Ha jól emlékszem, a feladás díja plusz az értéknyilvánítás díja lett volna a kártérítés.
2018. máj. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!