Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így is él a 14 napos elállási...

Így is él a 14 napos elállási jog?

Figyelt kérdés
PCX-en vásároltam egy ramot meg egy vízhűtést, de a vízhűtés coolerje nem fér be a ram miatt. Így is él az elállási jog, hogy felbontottam a ramot?

2018. máj. 30. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem higiéniai vagy egészségügyi termék, ezért szerintem áll a jog. Ha rossz lenne, erről is csak felbontás után tudsz meggyőződni. Keresd a kapcsolatot és náluk érdeklődj!
2018. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felbontani,csomagolást megbontani szabad hiszen ki kell próbálni ,ha nem felel meg vissza lehet küldeni
2018. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Érdemes tudni, hogy ezeket a visszaküldött termékeket az eladó természetesen ismét eladhatja, mégpedig újként, ezért elvileg bontatlan termékekre vonatkozik az elállási jog (de pl. egy online vásárolt cipőt fel szabad próbálni, viszont de nem mehetsz ki benne az utcára).

A válasz kb. attól függ, mit értesz a "felbontottam" szó alatt (ha darabokra cincáltad a gyári dobozt, nehezen veszi vissza a kereskedő, ha csak ollóval szépen felvágtál egy semleges műanyag zacskót, amit vissza lehet ragasztani, akkor jobb esélyeid vannak).

Mindenképpen keresd meg a kereskedőt.

2018. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

14 napig akár hordhatod is a cipőt (vagy rugdoshatod a homokban a milliós fényképezőgépet), legfeljebb a kereskedő megtérítteti veled az értékcsökkenést.

A kérdésben szereplő esetben minden gond nélkül él az elállási jog.

2018. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Nem kell indokolni, hogy miért állsz el. Régebben több pixelhibás eszközt visszavittem/visszaküldtem így.
2018. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!