Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire büntethetnek meg egy...

Mennyire büntethetnek meg egy kiskorút feketén dolgozásért?

Figyelt kérdés
Már évek óta csinálok mindenféle ház körüli munkát a környező településeken. (Sok a pénzes ember) Kb mindent megcsinálok amihez kicsit is értek, de most már vannak komolyabb melóim is, és a számuk egyre csak nő. Nem hirdetem magam, ajánlások útján szerzem a munkámat, hogy így is védjem magam, de most már annyi munkám van, hogy elkezdtem félni attól, hogy elkapnak. Szóval a fő kérdés az lenne, hogy ha mondjuk belefutok egy adóellenőrbe akkor mennyire büntethetnek meg?

2018. jún. 2. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ún. háztartási munka tudtommal nem adóköteles, de ennek van pár feltéte!e guglizz utána.
2018. jún. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A ház körüli munkát nem takarításra értettem, hanem mondjuk fűnyírás, favágás, permetezés, számítógépszerelés, bútor-összerakás, szerelés, mostanában elkezdtem videókat és drótfelvételeket is csinálni, de igazából mindent megcsinálok amiért sokat fizetnek
2018. jún. 3. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A szerzett jövedelmek után adóznia kell a fiatalkorúnak is.

Ha ezt eddig nem tetted, kkor adócsalást követsz el.

Ez bűncselekmény egy bizonyos értékhatár felett és a be nem fizetett adót pótlólag behajthatják rajtad, bírsággal együtt.

2018. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

3. Aki ezt mondta neked, annak mondd meg, hogy fogja vissza magát. Vannak, akik százezreket, milliókat keresnek, és nem foglalkozik velük a nav. Jó lenne, ha leszállnál te is a navoddal együtt a kérdezőről, aki ehhez képest kevés pénzt keres meg úgy, hogy meg is dolgozik érte. És nem a kiskorúakat ijesztgesd, akik meg is dolgoznak azért, amit kapnak, hanem menj szépen a prostituáltakat hirdető oldalakra és ott mondd el a mondókádat!


Kérdező, gondolom, olyan százezernél többet úgyse keresel havonta. Nem fog veled foglalkozni senki. Aki feljelent, annak bizonyítania is kell, hogy nem csak 1-2 embernek dolgozol időnként, hanem sokat keresel vele.

2018. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azért, de hármasnak igaza van, és nem érzem a válaszából, hogy a kérdező ellen szólt volna. És attól, hogy a NAV nem foglalkozik a gazdag emberekkel, nem jelenti, hogy békén fogja hagyni a srácot ha bárki is feljelenti.
2018. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!