Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fogadták be az adóbevallás...

Nem fogadták be az adóbevallásomat mit csináljak? kb.2000Ftot kell bevallani, most nem fogadták el, mennyire büntethetnek? Telefonálni csak 8:30tól 4ig lehet, én fél5re érek haza iskolából. tehetek még valamit?

Figyelt kérdés

Kaptam 2 levelet az ügyfélkapumra

1.Nyilvántartásunk szerint a *érkezteto számon,

**fájlnéven érkezett

bevallás/adatszolgáltatás aláírására, beküldésére * jogosultsággal nem

rendelkezett.

és én küldtem be a sajátomat, nem értem mire nem vagyok jogosult,

2.Elutasító nyugta

Üzenet: Nincs regisztrálva vagy nem élo a regisztrációja!



2014. máj. 27. 16:28
 1/8 A kérdező kommentje:

"Ön az eBEV Portálon, a Lekérdezések> megtekintése menüpontban tudja ellenőrizni, hogy mely adóalanyokhoz, milyen jogosultsággal rendelkezik."

ezt írja a GYIK, de abba nem tudok belépni, mert 18 alatt vagyok

2014. máj. 27. 16:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapus regisztrációd véglegesítve lett?

Tudod, be kell menni személyesen...

Ha nem, akkor valószínűleg ez a probléma.


Hogy mit kell tenni ilyenkor, arra sajnos nem tudok válaszolni.

2014. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18 év alatt korlátozott, hogy milyen szolgáltatásokat használhatsz az ügyfélkapun, és az adóbevallás nem tartozik közéjük.
2014. máj. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha nincs véglegesítve a regisztrációd, akkor be sem küldheted e rendszerükön.

Küldtem nekik egy levelet, remélem nem kell majd 100ezres bírságot fizetnem a 10000 FTos fizetésem után...

2014. máj. 27. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:
nem a nem véglegesítés a gond, hanem az életkorod!!!
2014. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 18 év alatti, valamint a korlátozottan cselekvőképes személy az Ügyfélkapun keresztül használható szolgáltatásoknak csak korlátozott körét használhatja. Pl: Felvételi jelentkezés, TAJ-szolgáltatások, Okmányirodai időpontfoglalás.


[link]

2014. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igazából az a furcsa, hogy nem is kaptam postán "adócsomagot" v. mit, hogy azt töltsem ki...

2014. máj. 28. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell kapnod, több százezer hozzád hasonló ember nem kap, és attól még kell bevallást írnia. Én most vagyok 27, 16 éves korom óta adózom és soha nem kaptam még. Mindig az eBEV-en küldöm akkor nem küldenek csomagot, ha előző évben digitálisan küldted be.
2014. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!